Beagle

      Brak komentarzy do Beagle

Beagle to niewielkie pieski, które należą do grup psów gończych, posokowców, które idealnie nadawały się również do pomocy przy pracy. Współcześnie beagle znacznie rzadziej wykorzystywane są podczas polowań, a częściej spotkać je możemy podczas odwiedzin u znajomych. Te niewielkie pieski posiadają jednak olbrzymi temperament oraz wiele energii, dlatego też panuje przekonanie, że powinny być one prowadzone w odpowiedni sposób. Beagle są niewielkie – ich waga oscyluje ok. 15 kilogramów, a wzrost to ok. 33 centymetrów Krępa budowa ciała nie oznacza jednak, ze pies może być ociężały. rasa ta znana jest od XIV wieku, kiedy to wykorzystywana była podczas polowań na lisy. Nazwa również jest niejasna – może ona pochodzić od francuskiego lub szkockiego języka. Ważne jest jednak, że piesek ten, pomimo niewielkich rozmiarów, potrzebuje odpowiedniego prowadzenia i konsekwentnego właściciela. Umaszczenie tego pieska dopuszczane jest takie, jak u wszystkich psów gończych – dwukolorowe, trzykomorowe i cętkowane. Sierść beagle jest krótka, szorstka, znacznie przyjemniejsza w dotyku w obrębie brzucha zwierzęcia. Psy te mają skomplikowany charakter – pomimo niewielkich rozmiarów mogą one zdecydowanie “dać w kość” swoim właścicielom. Do ich prowadzenia niezbędna jest dyscyplina oraz konsekwencja. Brak konsekwencji może prowadzić przede wszystkim do tego że piec postanowi zostać panem domu.

Pies beagle - źródło obrazka Wikipedia.org

Pies beagle – źródło obrazka Wikipedia.org

Karmienie i pielęgnacja psa typu beagle
Beagle to niewielkie pieski, warto jednaka szczególnie zainteresować się metodami karmienia oraz najbardziej odpowiednimi pokarmami dla tych ras. Dlaczego? Przede wszystkim warto pamiętać, że to rasa bardzo ruchliwa, wymagająca odpowiedniej dawki ruchu każdego dnia. Bez zapewnienia im odpowiedniej aktywności beagle stają się złośliwe, mogą niszczyć sprzęty domowe. Dodatkowo warto wiedzieć, że nieodpowiednia dieta połączona z niewielką ilością ruchu będzie skutkować przed wszystkim otyłością, która jest powszechnym problemem, szczególnie wśród niedoświadczonych hodowców. CO podawać temu psu, aby zapewnić mu odpowiednią dawkę substancji odżywczych oraz aby nie spowodować u niego otyłości? Odpowiednie będą przede wszystkim karmy dla psów w puszkach i suche chrupki. Najlepiej, jeśli zpaytamy o nie dobrze zaopatrzonych sklepach zoologicznych, które poza najbardziej znanymi markami karmy posiadają również inne, dostosowane zarówno do wieku psa, rasy oraz jego aktywności życiowej. Karma dla beagle powinna zawierać przede wszystkim białko, aby pies miał jego równą wartość podczas aktywnego dnia. Białko stanowi jeden z podstawowych budulców jego kości oraz mięśni, dlatego jego obecność w diecie jest absolutnie obowiązkowa. Kolejnym ważnym elementem są witaminy i sole mineralne – te składniki pozwolą przede wszystkim na zachowanie zdrowej sierści, skóry oraz zębów. Wspomogą również oczy psa. Sucha karma powinna być dostosowana do zwierzęcia, jednak jej eliminowanie z diety jest wielkim błędem – beagle powinny codziennie jeść cuchą karmę dla psów, która umożliwia skuteczne ścieranie kamienia nazębnego. To również gwarancja, że zmniejsza się ryzyko zapalenia dziąseł oraz wszystkich chorób związanych z pyskiem. istotna jest również woda w miseczce – wiele hodowców zapomina, aby była ona codziennie wymieniana i świeża. Konieczne jest również sprawdzanie, czy w wodzie nie ma resztek pokarmu czy pasożytów.
Pielęgnacja beagle to przede wszystkim regularne wizyty u weterynarza jak również odpowiednia pielęgnacja sierści. Warto zaopatrzyć się w delikatną szczotkę, dzięki której pozbędziemy się zalegających włosków.

Aktywność z beaglem
Bieganie, pływanie, podskoki – wszystko to potrafi beagle. Warto zapewnić mu wiele rozrywek, bo tylko zmęczony pies, to szczęśliwy pies. Beagle chętnie uczą się sztuczek, jednak mogą okazać się opornymi uczniami. Warto często powtarzać sekwencje czy ćwiczenia oraz nagradzać pupila. Beagle doskonale będą się również bawić podczas odwiedzin w psim parku rozrywki. Warto zaobserwować, jak będzie się zachowywał beagle w stosunku do innych psów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *