Buldog angielski

      Brak komentarzy do Buldog angielski

Buldogi angielskie, jak sama nazwa wskazuje, wywodzą się z obrębu Wysp, a powstanie rasy datuje się na XVII-XVIII wiek. Od wieków znany jest jako towarzysz, czyli pies towarzyszący, jak również rasa psa odstraszającego, głównie podczas polowań na zwierzynę. Jak wyglądają te piękne psy? Buldogi angielskie są dość dużymi, krępymi psami o dużej wsze i bardzo charakterystycznym wyglądzie. Stosunkowo krótkie nogi sprawiają, ze pies ten wydaje się jeszcze bardziej masywny niż jest w rzeczywistości Dodatkowo wiele osobników posiada nierówną skórą, przez co ma się wrażenie pofałdowania skóry. Sierść psiaka jest miękka, chociaż może sprawiać wrażenie szorstkiej. Psy te, pomimo charakterystycznej budowy, są bardzo żywiołowe i skore do aktywnego spędzania czasu. Uwielbiają bieganie, pogoń za piłką, chętnie również uczą się nowych sztuczek. Co ciekawe, pomimo groźnego wyglądu buldoga są to psy bardzo towarzyskie, przyjazne i skore do zabawy, zazwyczaj nie wykazujące agresji. W stosunku do domowników, małych dzieci okazują bardzo wiele empatii oraz ciepła i cierpliwości. Agresja może pojawiać się w bardzo specyficznych sytuacjach. Pierwszą z nich jest bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub życia osobnika. W dalszej kolejności może być to zagrożenie dla właściciela – buldogi bardzo silnie przywiązują się do swoich właścicieli. Kolejną sytuacją, w której buldogi angielskie mogą okazać się agresywne to celowe wyzwalanie w nich agresji – jest to czynione głównie w celu odniesienia odpowiedniego wrażenia. W niektórych krajach Ameryki Południowej buldogi uczestniczą w nielegalnych walkach psów – to również sytuacja, w której jest w nich celowo wyzwalana agresja. Psy te nie są poddawane próbom pracy, coraz częściej jednak spotyka się osobniki odporne na zimno czy niesprzyjające warunki atmosferyczne – w takich przypadkach psy te są wykorzystywane przede wszystkim jako pociągowe i przy pracach domowych.

Buldog angielski - źródło obrazka Wikipedia.org

Buldog angielski – źródło obrazka Wikipedia.org

Karmienie oraz pielęgnacja buldoga angielskiego
Buldog angielski, ze względu na swoją bardzo specyficzną budowę, nie powinien być przekarmiany – możne to powodować znaczną otyłość a co za tym idzie – wszelkie możliwe zniekształcenia układu ruchowego oraz choroby serca czy krążenia. Zapewnienie odpowiedniej diety dla psa to podstawa, aby zachować go w zdrowy Podczas karmienia buldoga angielskiego warto wyznaczyć pory dnia, kiedy pies będzie mógł zjeść pełnowartościowy posiłek z puszki lub też przygotowany z surowego mięsa. Dodatkowo warto zaznaczyć, że pies przez cały dzień, bez względu na porę roku, powinien mieć zapewniony dostęp do świeżej wody. Karmienie ro również konieczność podawania suchej karmy, która gwarantuje zdrowe zęby psa. Dodatkowo warto również wspomnieć o możliwości występowania chorób układu pokarmowego. W przypadku wszelkich wątpliwości związanych ze zdrowiem psa ważna jest konsultacja lekarska. Weterynarz podpowie, jak najlepiej dbać o psa, jak go pielęgnować oraz wspierać w rozwoju. Pielęgnacja buldoga opiera się na zapewnieniu mu wszelkich niezbędnych szczepień (przede wszystkim przeciw wściekliźnie), jak również pielęgnacja jego skóry, która może być narażona przede wszystkim na infekcje skórne, jak również działanie pasożytów.

Forum: buldog angielski hodowla, buldog angielski oddam, buldog angielski szczeniaki, buldog angielski forum, buldog angielski charakter, buldogi angielskie

Jak wychować buldoga angielskiego?
Pomimo, ze buldogi angielskie na ogół nie sprawiają problemów swoim właścicielom mogą one pokazać się krnąbrne i pragnące zaznaczyć swoje terytorium. Warto pracować z psem nad prostymi oznakami szacunku jak również nad karnością, aby w przyszłości ustrzec się znacznie większego problemu – dorosłego psa z negatywnie ukształtowanym charakterem. Pomocny w procesie socjalizacji psa może okazać się wykwalifikowany trener, który wskaże wszelkie metody pracy z psem. Podczas wspólnych treningów konieczne jest współpracowanie z trenerem, aby wyciągnąć z lekcji jak najwięcej przydatnych informacji. Buldogi doskonale socjalizują się również w towarzystwie innych zwierząt, konieczne jest jednak, aby były do nich przyzwyczajanie już od pierwszych tygodni swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *