Buldog francuski

      Brak komentarzy do Buldog francuski

Buldoga francuskiego z pewnością można nazwać psem do towarzystwa. Idealnie sprawdzają się one w tej roli. Rasa ta zakwalifikowała się do małych molosów. Jest ona typu dogów. W ich przypadków rys historyczny nie jest zbyt skomplikowany, ale może wydawać się dziwny jeśli weźmiemy pod uwagę nazwę tego psa. Buldog francuski pochodzi bowiem z Anglii. Przodkami tych psów są przede wszystkim buldogi angielskie a także teriery. Znalazły się one we Francji wraz z ludźmi, którzy emigrowali z Wielkiej Brytanii do Francji w poszukiwaniu pracy. Buldog francuski, ze swoimi charakterystycznymi nietoperzowymi uszami i śrubowatym ogonkiem był ulubieńcem wielu sławnych osób. Psy te są popularne i nie sprawiają żadnych kłopotów na pokazach, a jako psy do towarzystwa są niezwykle czarujące. Robią wrażenie na wszystkich. Są bardzo łagodne i bardzo łatwo przywiązują się do ludzi i są odważne, zwykle zaprzyjaźniają się z dziećmi i domowymi zwierzętami. Z pewnością nie raz będzie tak, że w przypadku gdy właściciel krzyknie na tego psa to on będzie obrażony. Buldogi francuskie są łatwy do pielęgnacji. Wymagają jedynie szczotkowania i wytarcia chusteczką by nadać sierści połysk. Tyle wystarczy aby wyglądały one dobrze. Jeśli ludzie o nie dbają to one odwdzięczają się.

Buldog francuski - źródło obrazka Pixabay.com

Buldog francuski – źródło obrazka Pixabay.com

Umaszczenie buldogów francuskich jest przepiękne. Ich sierść może był płowa lub też pręgowana. Może także nie mieć pręg. Jeśli chodzi o biel to pojawia się ona na sierści, ale nie jest to powalająca ilość. Jeśli chodzi o dopuszczalne odcienie to dopuszcza się tutaj prawie wszystkie barwy. Jednak tak naprawdę do rasy tej można zakwalifikować psa, który ma płową sierść z dużą ilością bieli. Takie są właśnie wymogi komisyjne. Sierść buldogów powinna być krótka oraz gładka. Ma przylegać i być miękka. Charakter tych psów, tak jak wyżej napisano, jest bardzo łagodny. Psy te lubią towarzystwo ludzi. Jest on skłonny do różnego typu alergii pokarmowych. Trzeba zatem uważać na to, co daje mu się do jedzenia. Będzie on akceptował nie tylko ludzi, swoich właścicieli, ale także inne zwierzęta, które będą znajdowały się z nim w jednym domu. Od zawsze pies ten używany był jako pies towarzyski. Jest to typowy pies rodzinny. Jeśli chodzi o inne choroby, do których psy te mają skłonność to są to choroby skóry oraz oczu. Jest to związane z tym, że mają one bardzo krótki pysk.

Właściciel zatem oprócz tego, że będzie poświęcał mu czas to powinien także pamiętać o tym, żeby oczy swojego pupila oraz jego zmarszczkę na nosie utrzymywać w czystości. Inaczej na pewno szybko zachoruje, a tego przecież byśmy nie chcieli. Sierść łatwo jest pielęgnować. Buldogi francuskie są bardzo wyczulone na ton głosu właściciela. Potrafią one od razu wyczuć złą atmosferę w domu. Kocha dorosłych i dzieci jak również zwierzęta małe i duże. Charakteryzuje się wielkim umiłowaniem do świata. Dzięki temu można go mieć w domu nawet wtedy gdy mamy małe dzieci. Należy do psów o skróconej kufie, dlatego też trzeba mieć to na uwadze. W upalne letnie dni należy zapewnić mu cień i stały dostęp do wody. Inaczej może szybko się męczyć i na pewno się odwodni.

Przeczytaj na forum: buldog francuski szczeniaki, hodowla buldogów francuskich, buldog francuski forum, buldog francuski miniaturka, buldog francuski opis rasy, buldog francuski charakter, buldog francuski hodowla

Nie można zapominać także o pielęgnacji psich uszów. Trzeba to robić co najmniej raz w tygodniu. Chociaż zaleca się, aby robić to dwa razy w tygodniu. Najlepiej robić to przy pomocy nawilżonego wacika do demakijażu. Wycieramy dokładnie wszystko co widzimy. Niektórzy stosują do czyszczenia uszów delikatnie nawilżony spirytusem kosmetycznym wacik do demakijażu. Dlaczego spirytus stosowany jest do czyszczenia uszów? Nie od dziś wiadomo, że jest to bardzo dobry środek czyszczący. Na pewno zbierze się dzięki niemu cały brud, a także odkazi się uszy. Spirytus czyści, dezynfekuje i szybko paruje. Oczywiście nie można dopuścić do tego, aby do środka dostała się jakakolwiek ilość wody. Jeśli podczas czyszczenia zauważymy, że w uchu naszego pupila pojawiło się jakieś zaognienie lub też zaczerwienienie to wówczas dobrze zrobi mu dezynfekcja. Jednak oprócz tego, że przemyjemy je za pomocą spirytusu to powinniśmy także zastosować specjalną zasypkę. Zasypki nie wsypujemy do uszów. Nakładamy ją na patyczek do uszów i później nakładamy przy jego pomocy na czerwone miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *