Bulterier

      Brak komentarzy do Bulterier
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bulterier to pies, którego trudno ominąć. Posiada przykuwające wzrok spojrzenie i dobrze umięśnione ciało. Jest to zwinny pies, którego historia ma początek w Wielkiej Brytanii. Do powstania rasy przyczyniło się poszukiwanie zwinnego i odważnego psa. Brano tutaj pod uwagę również walki psów. Bulterier jest silnym psem o dominującym charakterze. Potrzebuje odpowiedniego podejścia, aby tresura przyniosła oczekiwany efekt. Jeśli od szczenięcia przebywa z dziećmi i pohamuje swój temperament, stanie się dla nich dobrym towarzyszem zabaw. Specjaliści nie polecają trzymać w domu bulteriera oraz innego zwierzęcia, ponieważ nie są one przyjaźnie nastawione do pozostałych pupili. Są za to przyjazne w stosunku do człowieka, dlatego bulterier może okazać się niezastąpionym towarzyszem, mimo swojego walecznego charakteru i imponująco mocnego wyglądu. Jeśli zależy nam na psiaku, któremu okażemy uczucie, ale który stanie w naszej obronie w razie takiej potrzeby, możemy śmiało polegać na bulterierze.

Bulterier - źródło obrazka Wikipedia.org

Bulterier – źródło obrazka Wikipedia.org

Bulteriery mają różny wzrost. Możemy spotkać psa, który będzie mierzył lekko ponad czterdzieści centymetrów, ale możemy też spotkać ponad dziesięć centymetrów wyższego. Dorosły bulterier może ważyć od kilkunastu do ponad trzydziestu kilogramów. W wyglądzie brane są pod uwagę proporcje, które wpływają na sposób postrzegania psa. Ma on mocne i silnie umięśnione ciało, które informuje nas o jego sile. Wśród wielu ras psów to właśnie bulteriera uznaje się za gladiatora. Ma silny tułów i szeroką szyję. Posiada lekko skośne oczy oraz stojące uszy. Jego widok nie budzi ciepłych skojarzeń, a intruz zwykle ma się na baczności, jeśli na swojej drodze spotyka właśnie bulteriera pilnującego posesji. Do tego warto dołożyć temperament, który dodatkowo podkreśla wizerunek bulteriera. Pies jest odważny i wybuchowy, co może odstraszać osoby nie znające tej rasy.

Bulterier to uparty psiak, którego niekiedy trudno poskromić. Ważne, aby właściciel postępował konsekwentnie i wprowadzał zasady w życie swojego pupila. Psiak jest inteligentny i aktywny, jednak zabawa idzie mu lepiej niż nauka. Szkolenie może okazać się wyzwaniem dla mniej cierpliwych właścicieli bulterierów. W przypadku dzieci musimy uczyć psa od małego, żeby okazywał im nieco delikatności. Zabawa jest bardzo aktywna i niektóre pociechy mogą wystraszyć się pełnego energii bulteriera.

Rasa ta jest wrogo nastawiona do innych psów. Wobec człowieka jest nastawiona przyjaźnie. Pies stanie jednak w obronie właściciela, gdy ktoś zachowa się wobec niego agresywnie. Przywiązuje się do rodziny, z którą mieszka, stając się doskonałym towarzyszem. Potrzebuje uwagi, dlatego nie warto interesować się tą rasą, gdy w domu bywamy rzadko i pies zostawałby sam przez długie godziny. Nie nadaje się też do trzymania w kojcu. Warto zastanowić się, jak dużo uwagi i czasu możemy poświęcić psu. Musimy to zrobić jeszcze zanim sprowadzimy psiaka do domu. W przeciwnym razie zarówno my, jak i bulterier, będziemy rozczarowani.

Ponieważ bulterier nie wykazuje agresji wobec człowieka, nie sprawdzi się dobrze jako obrońca posesji. Dobrze sprawdza się jednak w charakterze stróża, bo swoim szczekaniem zawiadomi właściciela o pojawieniu się w pobliżu domu kogoś obcego. Poluje na mniejsze zwierzęta, ponieważ drzemie w nim instynkt walecznego gladiatora. Nie należy przywozić do domu bulteriera, jeśli mamy koty, chomiki lub inne zwierzęta domowe.

Warto przeczytać bulterier cena, mini bulterier, bulteriery, hodowla bulterierów, bulterier szczeniaki, pies bulterier, forum bulterier, bulterier hodowla

Bulteriery mogą mieć problemy ze słuchem, nerkami czy układem krwionośnym. U psów tej rasy dosyć często stwierdza się alergie skórne, co związane jest z uważnym śledzeniem otoczenia psiaka i pilnowaniem jego diety, jeśli stwierdzono uczulenie na składnik pokarmu. Nie karmimy psa jedzeniem dla ludzi. Już od pierwszych tygodni jego życia powinniśmy podawać zbilansowaną karmę, która dostarczy odpowiedniej porcji składników odżywczych. Dzięki temu bulterier będzie mógł zdrowo się rozwijać i nie ucierpi na tym jego kondycja. Warto też dostarczać psu odpowiedniej dawki ruchu, ponieważ w przypadku zbyt niskiej aktywności może stać się otyły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *