Cane corso

      Brak komentarzy do Cane corso

Cane corso, zaliczany jest do psów molosów w typie mastifa, pierwotnie pochodzi z Półwyspu Apenińskiego. Danisz pies ten stanowił głównego strażnika domu, jak również pomocnika podczas polowań na dużego zwierza (np. dzika). Współcześnie psy te są przede wszystkim psami stróżującymi, w dalszej kolejności są przyjaciel ami rodziny. Pomimo, ze rasa była bliska wymarciu, w latach 70-tych XX wieku rozpoczęto jej odbudowywanie. Nie jest ona już tożsama z antycznymi przodkami, jednakże zachowało się wiele cech, które sprawiają, że psy te są wysoce cenione, nie tylko na terenie Włoch, ale i całej Europy. psy typu corso posiadają muskularną, atletyczną budowę, przez co znacząco wpływa to na ich odbiór, szczególnie jako psów stróżujących. Umaszczenie tych psów możne być wysoce zróżnicowane – od psów o czarnym umaszczeniu, aż po osobniki płowe. Jak wykorzystywany jest Cane corso? Współcześnie wykorzystywany jest jako pies stróżujący – na co wpływa nie tylko jego tężyzna fizyczna, ale również nieufność w stosunku do obcych. Charakter corso nie jest łatwy – to pies ze skłonnością do silnej dominacji, dlatego potrzebuje jednego, konkretnego właściciela, któremu będzie oddany. Corso jest psem bardzo zrównoważonym, jednak w sytuacji zagrożenia życia swojego lub swojego pana potrafi wykazać dużą agresję. Psy te doskonale radzą sobie podczas obecności dzieci czy osób starszych – nie wykazują one agresji. Dodatkowo, są to psy bardzo inteligentne, skore do nauki nowych sztuczek. Psy tego typu doskonale sprawdzają się również jako psy policyjne czy tropiące.

Cane corso - źródło obrazka Wikipedia.org

Cane corso – źródło obrazka Wikipedia.org

Żywienie Cane corso
Cane corso, ze względu na swój rozmiar, wymaga solidnej i regularnej diety, bogatej przede wszystkim w białko. Ze względu an wykorzystanie energii na bieganie oraz aktywne spędzanie czasu codzienna dieta powinna obejmować nie tylko pożywienie z puszki, ale pełnowartościowe białko, czyli surowe mięso. Dostaniemy je w rzeźniach, sklepach garmażeryjnych i innych. Warto również zapytać weterynarza o najlepsze sposoby zapewnienia psu odpowiednich składników odżywczych. Warto pamiętać, ze odpowiednie żywienie to nie tylko zapewnienie psu energii,a le również realny wpływ na zdrowie naszego pupila – poczynając od pracy narządów wewnętrznych. a kończąc na ostrości wzroku. Psy mogą być również wspomagane licznymi odżywkami witaminowymi, które dodatkowo wpłyną na sierść oraz działanie konkretnych układów. Psy te powinny również spożywać pokarmy twarde, takie jak chrupki czy inne. Dzięki gryzieniu pokarmów tego typu możliwe jest ścieranie kamienia nazębnego, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia psa. Narastający kamień nazębny może powodować stany zapalne jamy pyska, jak również powodować długotrwałe i bolesne leczenie.

Forum dyskusyjne: cane corso hodowla, cane corso italiano, cane corso charakter, pies cane corso, cane corso szczeniaki, hodowla cane corso, canecorso

Aktywność Cane corso
Psy takie jak Cane corso potrzebują olbrzymiej dawki ruchu – powinni sobie zdawać z tego wszyscy hodowcy, którzy decydują się na opiekę nad tą rasą psa. Ze względu na osobliwy charakter psa koniecznością są codziennie, wielogodzinne spacery, kiedy pies ma możliwość nie tylko na wybieganie się, ale tropienie, kopanie, zabawę oraz ogólny rozwój fizyczny. Pies powinien również posiadać swoje zabawki, które będą naturalnym uzupełnieniem każdego spaceru. W celu znalezienia odpowiednich zabawek warto zajrzeć przede wszystkim co oferują liczne sklepy zoologiczne oraz supermarkety z obfitymi działami dla zwierząt. Niezbędna jest również świadomość, że psy tego typu, zaniedbywane oraz pozostawiane na długie godziny samotnie w domu, mogą spowodować wiele szkód oraz zacząć rodzić agresję w stosunku do właścicieli czy członków rodziny. Cane corso powinny również miedz możliwość przebywania w obecności innych psów – jest to możliwe na psich placach zabawach, jak również podczas szkoleń dla psów domowych – istotne jest, aby podczas tych drugich właściciele psa współpracowali z trenerami. Cane corso doskonale sprawdzi ie podczas ćwiczeń w tunelach, ćwiczeń na ruchomych ławeczkach – będzie to okazja dla wykorzystania potencjału psa, jak również spożytkowania jego dużej energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *