Chow chow

      Brak komentarzy do Chow chow
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Posiadanie psa wymaga wiedzy na temat jego tresury, pielęgnacji i odpowiedniego żywienia. Wiele osób popełnia ogromne błędy, ponieważ kieruje się jedynie tym, jak psiak wygląda i czy jest ładny. Niestety, to nie wystarczy, aby móc zaoferować mu odpowiednie warunki. Niektóre psy nadają się do mieszkania w bloku, inne potrzebują sporego areału, aby spożytkować swoją energię. Część psów wymaga też wizyt u fryzjera oraz kąpieli. Ponadto wielu właścicieli popełnia ogromny błąd i karmi swojego pupila reszta kim ze stołu. Jeśli pies zjada kartofle czy inne warzywa, a w jego misce nie pojawia się mięso, nie jest prawidłowo odżywiany. Pies jest mięsożerny i wymaga podawania karmy, która będzie złożona głównie z mięsa. Jeśli decydujemy się na zakup psa, nie warto na nim oszczędzać, ponieważ przełoży się to na kiepski stan zdrowia, pojawianie się alergii pokarmowych i obniżenie poziomu aktywności fizycznej. Źle odżywiony pies może też wymagać podawania witamin i minerałów, których brakuje mu w diecie. Ponadto brak mięsa lub jego niewystarczająca ilość niekorzystnie oddziałuje na rozwój szczeniąt.

Chow chow - źródło obrazka Wikipedia.org

Chow chow – źródło obrazka Wikipedia.org

Jak wygląda życie z psem rasy Chow-chow? Rasa ta wywodzi się z Mongolii. Podobno ich pierwotną rolą było pilnowanie świątyń. Pies Chow-chow miał wykazywać odporność na działanie złych duchów. Siła i wytrzymałość psów tej rasy wpłynęła na to, że były wykorzystywane jako psy zaprzęgowe, a także pomagały w polowaniach. Psy poruszają się lekko i swobodnie, a ich puszysty ogon zwykle noszony jest na grzbiecie. Posiadają charakterystyczny wygląd.

Chow-chow to rasa, o której wspominano już ponad dwa tysiące lat temu. Dzisiaj znana jest głównie dzięki informacjom pochodzącym z Ameryki, gdzie opisano rasę na początku dwudziestego wieku. Umaszczenie psa Chow-chow może być kremowe, czarne, rude, niebieskie, a nawet przybierać barwę cynamonu. Gęsta sierść wpływa na to, że pies wygląda na bardziej masywnego, niż jest w rzeczywistości. Rasa charakteryzuje się niebiesko-czarnym językiem. Taki kolor przybierają również dziąsła oraz podniebienie.

Chow-chow znakomicie sprawdza się w roli stróża. Taka była jego rola na początku istnienia rasy, więc dzisiaj psiakom również nie brakuje odpowiednich umiejętności. Chow-chow będzie szczekać, kiedy pojawi się zagrożenie. Jeśli szukamy wyjątkowego stróża, to rasa ta może spełnić nasze oczekiwania.

Psy mogą mierzyć około sześćdziesięciu centymetrów, zaś suki są nieco mniejsze. Nie mają też tak pokaźnej grzywy jak samce. Dorosły Chow-chow może ważyć nawet trzydzieści pięć kilogramów. Sierść szczeniąt może często się kołtunić, dlatego zdarza się, że małego psiaka musimy czesać każdego dnia. Z czasem sierść podlega wymianie. W tym czasie również nie zapominamy o szczotkowaniu psa. Martwe włosy blokują dostęp powietrza do skóry. Nie jest to higieniczne i może przysporzyć kłopotów ze zdrowiem. Jeśli szukamy odpowiedniej szczotki do czesania Chow-chow, najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu, gdzie sprzedawca doradzi nam wybór funkcjonalnego narzędzia do pielęgnacji naszego ulubieńca.

Właściciele psów rasy Chow chow muszą pamiętać, że psiak po spacerze może przynieść w swoim futrze najróżniejsze rzeczy. Mogą być to jedynie elementy błota czy liści, ale mogą to także być kleszcze. Gęste futro pupila jest trudne do sprawdzenia, ale staramy się robić to jak najdokładniej, aby zapobiec kłopotom.

Przeczytaj na naszym forum psy chow chow, chow chow hodowla, chow chow szczeniaki, hodowla chow chow, chow chow pies, pies chow chow

Chow chow lubi spacery. Najciekawsze są dla niego te, podczas których odkrywa nowe miejsca i może poznawać nieodwiedzany dotychczas teren. Tresura jest raczej trudna, a nawet niemożliwa. Jeśli pies nauczy się czegoś, to raczej z ciekawości lub dlatego, że mu się to spodobało. Nie jest skory do słuchania poleceń. Zdarzają się jednak wyjątki i psiak może być posłuszny. Chow-chow to psy, które mają jednego właściciela. Nawet, jeśli nasz ulubieniec toleruje rodzinę, słuchać się będzie jednej osoby i to jej będzie okazywać największy szacunek. Dla niej jest w stanie nauczyć się posłuszeństwa, aby okazać swoje przywiązanie. Wychowanie warto praktykować już od szczenięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *