Dbanie o ukochanego pupila…

      Brak komentarzy do Dbanie o ukochanego pupila…
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dbanie o ukochanego pupila jest nieodzownym obowiązkiem właściciela. Jednakże są rasy psów, które wymagają konkretnego postępowania z ich sierścią. Do takich należy m.in. york. Mają one charakterystyczną budowę włosia, która wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Jakie to są, zaprezentuje poniżej.

Najważniejsze są czynności wykonywane bezpośrednio po kąpieli. Na myśli mam głównie czesanie oraz inną pielęgnację włosia. Kiedy już wykapiemy naszego pupila, wtedy powinniśmy delikatnie nałożyć na sierść odpowiedni balsam, który idealnie natłuści i odżywi włosy. Nie zapominajmy o tym, by czesanie przeprowadzając delikatnie i w tym samym czasie suszyć włosy. Podstawowa zasada to czesanie włosów zgodnie z kierunkiem, w którym rosną. Nie doprowadzimy w ten sposób do zniszczenia tych delikatnych włosów, jakie posiadają yorki. Pamiętajmy o tym, by starać się nie szarpać sierści psa. Zapobiegnie to szybkiemu wypadaniu włosia.

Podsumowując, aby sierść naszego pieska była cały czas w idealnym stanie, musimy o nią dbać według zasad podanych powyżej.

Więcej: yorki za darmo, yorki do adopcji, yorki na sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *