Decydując się na taką rasę psów…

      Brak komentarzy do Decydując się na taką rasę psów…

Decydując się na taką rasę psów, jak yorki, musimy być świadomi tego, że konieczne jest ich regularne strzyżenie. Wbrew pozorom nie tylko ze względów estetycznych, ale również z powodu możliwego zniszczenia ich pięknej sierści. Jak więc samodzielnie przeprowadzić takie strzyżenie?

W pierwszej kolejności musimy dokładnie zapoznać się z wytycznymi, jak powinien wyglądać dobrze ostrzyżony przedstawiciel tej rasy. Takie informacje znajdziemy u naszego hodowcy lub na stronach in internetowych poświęconych tejże rasie. Yorki mają włosy rosnące cały czas, dlatego powinniśmy podcinać je w odpowiednich odstępach czasu. Włosy wzdłuż ciała powinniśmy przyciąć równo z jego łapami, czyli tak jakby z podłożem. Oczywiście musimy również powycinać zbędne włosy na łapach a dokładnie pomiędzy palcami. Łapki yorka powinny mieć kształt zaokrąglony. Nie zapomnijmy o wycinaniu włosów wokół odbytu, jak i powinniśmy to uczynić również w okolicach intymnych.

Yorki prezentują się niezwykle dostojnie i pięknie, jeżeli są odpowiednio zadbane. Dlatego tez starajmy się strzyżenie wykonywać dokładnie i zgodnie z wytycznymi.

Więcej: piesek york, yorki psy, yorki zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *