Decydując się na taką rasę psów…

      Brak komentarzy do Decydując się na taką rasę psów…
[Głosów: 0   Average: 0/5]

Decydując się na taką rasę psów, jak yorki, musimy być świadomi tego, że konieczne jest ich regularne strzyżenie. Wbrew pozorom nie tylko ze względów estetycznych, ale również z powodu możliwego zniszczenia ich pięknej sierści. Jak więc samodzielnie przeprowadzić takie strzyżenie?

W pierwszej kolejności musimy dokładnie zapoznać się z wytycznymi, jak powinien wyglądać dobrze ostrzyżony przedstawiciel tej rasy. Takie informacje znajdziemy u naszego hodowcy lub na stronach in internetowych poświęconych tejże rasie. Yorki mają włosy rosnące cały czas, dlatego powinniśmy podcinać je w odpowiednich odstępach czasu. Włosy wzdłuż ciała powinniśmy przyciąć równo z jego łapami, czyli tak jakby z podłożem. Oczywiście musimy również powycinać zbędne włosy na łapach a dokładnie pomiędzy palcami. Łapki yorka powinny mieć kształt zaokrąglony. Nie zapomnijmy o wycinaniu włosów wokół odbytu, jak i powinniśmy to uczynić również w okolicach intymnych.

Yorki prezentują się niezwykle dostojnie i pięknie, jeżeli są odpowiednio zadbane. Dlatego tez starajmy się strzyżenie wykonywać dokładnie i zgodnie z wytycznymi.

Więcej: piesek york, yorki psy, yorki zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *