Dog argentyński

      Brak komentarzy do Dog argentyński
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dogi argentyńskie są jednymi z najpiękniejszych ras psów na całym świecie. Ich charakterystyczne umaszczenie oraz bardzo ciekawy charakter sprawia, że są to psy wymagające, ale również odwdzięczające się właścicielom olbrzymią dawką miłości. Pierwotnie wyhodowany jest w Argentynie, gdzie wykorzystywany był podczas walk psów oraz podczas polowania na zwierzynę. Podstawą do stworzenia tego gatunku psa było kojarzenie ras na podstawie podobieństww, jak również stworzenie rasy, która odpowiadałaby frazie “bojowe psy z Cordoby”. Wyhodowania tej rasy podjął się argentyński lekarz. Cechami charakterystycznymi tych psów była ich muskularna sylwetka oraz skłonność do walki, jednak posiadały one swoje wady: były one mało wyrównane pod względem psychicznym oraz genetycznym. pierwotnie twórca pragnął stworzyć rasę psów myśliwskich, jednak wyszło zupełnie inaczej – udało mu się ociągną stworzenie rasy psa całkowicie zróżnicowanego pod względem użyteczności. Pies ten charakteryzuje się atletyczną, umięśniona budową i nieco krępą budową ciała. Niech jednak nie zwodzi wygląd psa – jest on bardzo zwinny, żywy oraz lubiący aktywność fizyczną. Szeroka kufa oraz szczęka dodatkowo nadają psu walecznego oraz agresywnego wyglądu. Skóra psa jest napięta i stosunkowo niegruba, przez co jeszcze lepiej możliwe staje się uwidocznienie umięśnionej budowy psa. Umaszczenie psa również znacząco odróżnia je od innych psów – są one całkowicie białe, dopuszcza się jedynie niewielką czarną łatkę wokół oka. W polskim wykazie psów uznawany jest za rasę agresywną, która wymaga odpowiedniego traktowania oraz zezwolenia. Odpowiednio prowadzony pies nie jest jednak zagrożeniem. Wiele osób celowo wzbudza w tym psie agresję – wynika to z potrzeby zaimponowania lub też w czasie nielegalnych walk psów.

Dog argentyński - źródło obrazka Wikipedia.org

Dog argentyński – źródło obrazka Wikipedia.org

Wychowanie doga argentyńskiego
Wychowanie doga argentyńskiego jest wyzwaniem – jest to pies o bardzo silnym, stanowczym charakterze, który będzie wymagał konsekwentnego prowadzenia. Psy te mają skłonności do przewodnictwa, dlatego już od małego powinien być przyzwyczajany do właściciela. Dogi argentyńskie są pojętnymi uczniami, powinny również od szczeniaka uczone być posłuszeństwa, jak również karności. Psy te powinny być również uczone łagodności, co znacz odsuwa je od wrodzonej skłonności do agresji. Co istotne, nie pozostawiajmy dzieci w samotnym otoczeniu z psem – nie jest pewne, jak zareaguje zwierzę. Agresja tego psa może być również niwelowana poprzez odpowiedni trening z wykwalifikowanym trenerem. Zna on techniki wpływania i pracy z psem, aby skutecznie eliminować zachowania agresywne.

Pielęgnacja psa w typie doga argentyńskiego
Dog argentyński, ze względu na swoją budowę oraz charakter powinien być pod stałą opieką weterynarza. tak samo jak psy z tej samej grupy narażone są one na kontuzje kończyn, dysplazję oraz wszelkie zwyrodnienia w obrębie kośćca. Psy te również narażone są na choroby serca. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja sierści psa – zarówno poprzez regularne szczotkowanie praz mycie, jak również podawanie pokarmu, który zapewni maksimum witamin i mikroelementów. Psy te powinny również spożywać chrupką karmę jak również twarde warzywa, najlepiej surowe. dzięki temu możliwe stanie się usuwanie kamienia nazębnego, który może być przyczyna poważnych chorób u psów. Dieta doga argentyńskiego powinna być odpowiednio zróżnicowana – w ułożeniu jej z pewności pomoże weterynarz. Dogi argentyńskie mogą również spożywać odżywki dla psów – konieczne jest, aby jednak ich przyjmowanie skonsultować z lekarzem. Dogi argentyńskie doskonale czują się w naszym kraju – odpowiada im zarówno komat jak i warunki naturalne. Psy te powinny wiele biegać oraz mierz możliwość rozładowania dużej dawki energii. Psy te uwielbiają zabawę – warto zainwestować również w liczne zabawki, które dodatkowo urozmaicą zabawę psów – mogą być to gryzaki, plastikowe kółka, dmuchane kurczaki – cokolwiek tylko wpadnie nam w oko. Istotne jest odpowiednie wykonanie tych zabawek.

Więcej: dogi argentyńskie, dog argentyński hodowla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *