Dog niemiecki

      Brak komentarzy do Dog niemiecki
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dogi te, wyhodowane w Niemczech, zaliczane są do ras molosów, a pierwotnie wykorzystywane były jako psy bojowe oraz wykorzystywane podczas polowania na duże ssaki, takie jak jelenie czy niedźwiedzie. Ze względu na bardzo charakterystyczne cechy fizyczne psy te zyskały wielką popularność wśród hodowców. Współcześnie najczęściej wykorzystywany jest jako pies-towarzysz, pies stróżujący lub jako pies obronny. rasa ta, wywodząca się z terenów Niemiec, hodowana była przede wszystkim ze względu na dużą łowność oraz instynkt. Wielkim wielbicielem tego rodzaju psa był kanclerz von Bismarck. Pies ten wyróżnia się bardzo charakterystyczną budową – przede wszystkim zachwyca swoimi rozmiarami. Pomimo wysmukłej budowy ciała posiada on wysoki wzrost oraz solidną wagę, przez co budzi duży respekt zarówno wśród innych psów, jak i ludzi. To również powód, dla którego tak chętnie wybierany jest jako pies stróżujący. Dogi niemieckie posiadają również wspaniałą, lśniącą, sierść, która podczas ruchu mieni się niczym srebro. Ruch psa, pomimo jego dużego rozmiaru, jest płynny i harmonijny. Dogi poruszają się z gracją oraz elegancją, nawet podczas szybkiego biegu. Wyróżniamy wiele umaszczeń eto psa – arlekiny, umaszczenie żółte, pręgowane, czarne, błękitne czy merle. Dogi niemieckie doskonale sprawują się podczas pracy z ludźmi – są pojętne, chętnie się uczą, współtworzą zespół podczas poszukiwań. Psy te nie podlegają próbom pracy.

Dog niemiecki - źródło obrazka Wikipedia.org

Dog niemiecki – źródło obrazka Wikipedia.org

Dog niemiecki – cechy charakterystyczne
Dogi niemieckie charakteryzują się przede wszystkim swoim wyglądem – są one znane z filmów, jak i kreskówek. te wspaniałe wielkie psy budzą respekt, jednak odpowiednio prowadzone są spokojne, ułożone oraz bardzo lojalne w stosunku do swojego właściciela Dopiero sprowokowane mogą okazać się agresywne – wynika to z sytuacji zagrożenia własnego bezpieczeństwa lub bezpieczeństwa członka rodziny. Dogi są bardzo inteligentne – chętnie uczą się nowych sztuczek, towarzyszą podczas spacerów, lubią się bawić, również z dziećmi. W stosunku do innych zwierząt nie sprawiają problemów, o ile od szczeniaka są przyzwyczajane do ich obecności. Dogi zaliczane są do psów posłusznych, jednak również to powinno być wpajane im od najmłodszych lat życia. Dogi bywają nieufne w stosunku do osób obcych, jednak przejawy agresji powinny być tępione w zarodku. Dogi bardzo szybko przyzwyczajają się do swojego właściciela oraz są bardzo oddane w stosunku do członków rodziny.

Jak karmić i pielęgnować doga niemieckiego?
Pielęgnacja doga niemieckiego to przede wszystkim dbanie o jego zdrowie- regularne odrobaczanie, szczepienia ochronne, również przegląd psa pod kątem obecności pasożytów skórnych (kleszcze, pchły). Warto również regularnie bywać u weterynarza – dogi niemieckie narażone są na bardzo konkretne schorzenia, wśród których największa zapadalność to skręt żołądka. Dodatkowo psy te chorują na schorzenia serca. Również stawy tych psów mogą okazać się często przeciążone. Ważne jest regulowanie wagi psa oraz jego aktywiści fizycznej – to dwa największe pewniki zapewnienia psu zdrowia. Dogi niemieckie, ze względu na swoją pokaźną posturę muszą otrzymywać solidne dawki jedzenia w określonych porach. W sporządzeniu odpowiedniego jadłospisu z pewnością pomoże weterynarz. Konieczne jest również zapewnienie psu odpowiedniej dawki białka, węglowodanów – składników, które przyczyniają się do odpowiedniej budowy ciała oraz kośćca. Dogi niemieckie powinny spożywać również odżywki, których zadaniem jest odpowiedni spływ na skórę oraz sierść. Tak samo jak wszystkie inne psy powinny one spożywać również pokarmy chrupkie, które umożliwiają ścieranie kamienia nazębnego, gromadzącego się przy dziąsłach. Jego rozwój może powodować przede wszystkim choroby przyzębia, ból oraz długotrwałe leczenie. Dogi niemieckie narażone są również na kontuje stawów i kończyn – możne to wynikać ze słabego kośćca jak również nieostrożności właścicieli. Konieczne jest konsultowanie wszelkich podejrzeń o skręcenia czy złamania.

Przeczytaj na forum dyskusyjnym dogi niemieckie, dog niemiecki hodowla, dog niemiecki szczeniaki, hodowla dogów niemieckich, dog niemiecki charakter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *