Duży york

      1 komentarz do Duży york

Mój york jest duży, waży chyba z 3 kg albo i więcej. Czy to jednak nie za dużo jak na takiego psa? Yorki chyba powinny być małe?

Yorkshire Terrier Nelunia

Yorkshire Terrier Nelunia

Standardowa waga yorka powinna sięgać maksymalnie 3,2 kg. Jeżeli twój york mieści się w granicy to nie ma obaw. Jeżeli jednak jest cięższy, może oznaczać że za bardzo go karmisz. York nie będzie zdrowy ani szczęśliwy, jeżeli będziesz go tuczyć. Musisz ustalić odpowiednią dietę i się jej trzymać. Zero podjadania, zero słodyczy, które zapewne chętnie by zjadł. Będzie ważył do 3 kg i będzie idealny.

1 thought on “Duży york

  1. Szadyn

    Jaki duży może być york? Ostatnio wyczytałam gdzieś, że pies ten może mieć nawet 0,5 metra. To chyba jakaś niedorzeczność! Mi się zawsze wydawało, że to góra 20 cm. Pytam, bo przygotowuję się do zakupu takiego psiaka I nie wiem czy to zrobić. Nie chcę mieć później jakiegoś giganta w domu. Chciałabym takiego yorka miniaturkę raczej. Może mi ktoś powiedzieć coś na ten temat? Aha I czy takie małe yorki są droższe od tych większych ? Jeśli tak to jaka jest różnica w tej cenie. Chciałabym wiedzieć, bo chcę się dobrze przygotować do tego zakupu.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *