Husky

      Brak komentarzy do Husky

Husky to pies, który prezentuje się dumnie i budzi zainteresowanie wielu osób. rasa ta to energiczne psiaki, które mają średni wzrost i sporo siły. Pierwotnie były to psy zaprzęgowe. Żyjący na Syberii Czukczowie okazywali psom szacunek i trzymali je w swoich domach. Być może jeszcze z tamtych czasów wywodzi się przyjacielskość psów rasy Husky, które są oddane swojemu właścicielowi. Husky wymaga cierpliwości od właściciela. Mimo, że jest to pies inteligentny, szybko może się znudzić i pokazywać swój upór podczas tresury. Wtedy właściciel nie może prowadzić szkolenia tak efektywnie, jakby chciał.

Husky - źródło obrazka Wikipedia.org

Husky – źródło obrazka Wikipedia.org

Husky nie jest psem, który sprawdzi się w charakterze stróża. Trudno jednak zaprzeczyć, że widok dorosłego psa tej rasy an posesji może zniechęcić potencjalnych włamywaczy do odwiedzin w pustym domu. Husky nie jest małym psem, dlatego na intruzów działa odstraszająco. Jeśli jednak złodziej wejdzie na teren posesji, Husky może powitać go jak kogoś znajomego, ponieważ psy te nie charakteryzują się nieufnością wobec obcych. Zwykle jednak to właśnie duży i obojętny na sytuację pies szybciej zniechęci bandytę, niż mały i szczerzący niewielkie ząbki szczeniak, który okazuje agresję. Husky posiada swój charakter i staje się doskonałym przyjacielem. Nie będzie jednak psem, który agresywnie popilnuje domu podczas naszej nieobecności.

Husky wydaje specyficzne dźwięki. Nie warczy tak, jak inne psy. Dorosły Husky może osiągnąć wagę około trzydziestu kilogramów. Mierzy blisko sześćdziesięciu centymetrów. Bardzo ciekawym zjawiskiem jest występowania różnokolorowych tęczówek oczu u psów rasy Husky. Pies może mieć błękitne lub brązowe oczy, ale zdarza się, że ma jedno błękitne, a drugie brązowe. Niektóre osoby, decydujące się na zakup psa rasy Husky, pragną wręcz tego, aby psiak wyróżniał się różnobarwnymi tęczówkami. Husky ma liczne opcje ubarwienia. Pies może być biały, czarny lub posiadać sierść w odcieniach szarości, brązu czy koloru rudego. Bardzo często spotykane jest zestawienia srebrnego czy szarego koloru z białym.

Husky ma silny i dobrze umięśniony tułów, a także średniej długości szyję. Uszy psiaka powinny być ustawione do góry i posiadać trójkątny kształt. Dobrze umięśnione i silne łapy to dziedzictwo po przodkach, którzy byli psami zaprzęgowymi. Dzisiaj Husky również pełni rolę psa zaprzęgowego. Wiele osób kupuje go jednak, aby stał się ulubieńcem rodziny i wiernym kompanem. Uwielbia ruch, dlatego musi mieć zapewnioną możliwość biegania i pożytkowania swojej energii. Doskonale będzie bawić się podczas uprawiania sportu przez właściciela. Jeśli biegamy czy jeździmy na rowerze, warto wziąć psa ze sobą. Będzie zadowolony i pozna nowe miejsca. Husky to pies, który sam decyduje, co będzie robić. Czasami trudno przywołać go do porządku. Samowolnie rozpoczyna polowanie na inne zwierzę lub biegnie tam, gdzie właściciel nie zamierzał podążać.

Pielęgnacja psa rasy Husky jest z reguły łatwa. Tutaj Husky przypomina kota, ponieważ sam dba o swoją higienę. Kąpiel to ostateczność. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pies bierze udział w różnego rodzaju pokazach i walczy o nagrody na wystawach. Wtedy kąpiel jest konieczna zanim nasz ulubieniec zostanie zaprezentowany. Kłopotliwe może okazać się jedynie czesanie, ponieważ Husky będzie zrzucać sierść dwa razy w roku. Wtedy szczotkowanie jest obowiązkowe i nie wolno tego zaniedbywać. Martwe włosy mogą blokować dopływ powietrza do skóry.

Polecam w wolnej chwili przeczytać husky syberian, pies syberyjski, syberian husky, husky pies, psy husky, husky szczeniaki

Żywienie psa najlepiej omówić z hodowcą, u którego kupujemy naszego pupila. Doradzi on, jaka karmę wybrać i w jakich porcjach powinna być ona codziennie dawana psu. Na rynku nie brakuje produktów, które spełniają oczekiwania troskliwych hodowców. Warto sięgać po karmy, które zaproponuje nam specjalista. Warto też zapytać o nie weterynarza. Wtedy mamy pewność, że nasz Husky otrzymuje niezbędną porcję składników odżywczych i może zdrowo się rozwijać. Brak cennych substancji w pokarmie może powodować problemy podczas wzrostu szczeniaka i wpływać na jego kondycję oraz ogólny stan zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *