Ile powinien ważyć york

      6 komentarzy do Ile powinien ważyć york

Czy 3,5 kg w przypadku yorka to za dużo? Ile powinien ważyć taki pies?

Roxi 13 miesiecy - yorkshire terrier Pana Mariusza

Roxi 13 miesiecy – yorkshire terrier Pana Mariusza

Widocznie nieźle go karmisz. Jeszcze powiedz, że dajesz mu słodycze bo chce. Opieka nad yorkiem polega na odpowiednim dostosowaniu diety, która ma wpływ na samopoczucie, na wagę, wzrost i wygląd. Jeżeli będziesz karmić go za bardzo, co widocznie robisz, właśnie stanie się ociężały i zbyt gruby. Prawidłowa waga maksymalnie sięga gdzieś 3,2 kg. Twój waży za dużo. Musisz skonsultować się z lekarzem, a tym bardziej zmniejszyć porcje jedzenia.

6 thoughts on “Ile powinien ważyć york

 1. Marcelina12

  Tak się zastanawiam nad tym ile powinien ważyć york. Wydaje mi się, że mój jest za gruby. Ma prawie 4 kg. Ostatnio u weterynarza go ważyłam. W ogóle wygląda na za grubego. No I nie wiem co zrobić. On lubi jeść. Przecież nie będę go głodziła. Jest zdrowy, ale jest trochę za gruby. Czy coś mu się może stać przez to, że ma nadwagę? Ludzie z nadwagą często chorują – mają problemy z sercem, nadciśnieniem I tak dalej. Jednak nie wiem co się psu może stać jak będzie miał nadwagę. Z resztą nie wiem czy on faktycznie ma nadwagę. Czy ta waga jest normalna?

  Reply
 2. PAULA

  Ja wypraszam sobie. Mój waży 7,200 i jest to prawidłowa waga dla psa tej rasy.
  Tak powinien wyglądac PRAWDZIWY YORK

  Reply
  1. Damian Post author

   Ja mam dwa yorki. Jeden waży 8,5 kg, a drugi jest 4,5 kg lżejszy. Ja tam nie widzę problemu w wadze. To wyżej pytanie oraz odpowiedź zostało skopiowane z naszego forum, które zostało zamknięte. Można się wiadomością sugerować lub odpuścić. Wszystko piszą ludzie i przeważnie każdy ma inne zdanie. Jakbym miał kupować yorka to wybrałbym większego, a co za tym idzie… cięższego.

   Reply
 3. milenka

  Waga z wzorca rasy to 2-3,5 kg. Zdazaja sie takie po 5 kg, ale niestety 8 kg to juz nie york, tylko mieszaniec, albo piesek z pseudo-hodowli.

  Reply
 4. Maga

  Witam!!! Ja mam yorka 1,5 rocznego i waży 4 kg. Lekarka weterynarii pyra się czemu taki chudy… Je normalnie sucha i mokra karmę 3 razy dziennie. Widocznie taka jego uroda.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *