Imie dla yorka

Właściciele yorków nawet nie zdają sobie sprawy z faktu, iż wybór imienia dla czworonoga jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. Dlatego warto przedstawić kilka cennych wskazówek jak wybrać odpowiednie imię dla yorka.

Imię powinno być przede wszystkim krótki i łatwe do zapamiętania dla yorka. Warto by składało się z dwóch sylab.

Są różne imiona dla yorka, ale tak naprawdę najlepsze będzie tylko te, którego nie wstydziłby się wypowiadać nawet sam właściciel, zarówno przy znajomych jak i w obecności innych ludzi. Chodzi o to, by było przyzwoite i eleganckie.

Należy unikać tych imion, które będą wiązały się z nazwami poszczególnych komend, jak chociażby nie. Wszystkie imiona zaczynające się od „nie-” mogą być przez yorka mylone. To doprowadzi tylko do dezorientacji.

Yorkshire Terrier Suzi - właścicielka Justyna

Yorkshire Terrier Suzi – właścicielka Justyna

Przy nadawaniu imienia dla yorka warto zwrócić uwagę na jego rasę i pochodzenie. Te szczegóły mogą być doskonałą inspiracją do wyboru idealnej nazwy.

Wybierając imie dla yorka, warto odczekać choć kilka dni i sprawdzić jak będzie się zachowywał. Z kolei jego zachowanie i sposób bycia może być równie doskonałą inspiracją do tego trudnego wyboru.

Trzeba pamiętać, że imię dla psa yorka musi być uniwersalne w kategorii wiekowej. Warto zastanowić się, czy imię Puszek będzie tak samo pasowało do dorosłego yorka, jak i do szczeniaka.

W rzeczywistości imiona dla yorków mogą być też ludzkimi imionami, bo w tej kwestii istnieje dowolność. Tylko należy zastanowić się, czy tym sposobem nie sprawi się przykrości bliskim i znajomym.

Dobrze dobrane imie dla psa yorka uczyni go szczęśliwym czworonogiem, a właściciela dumnym opiekunek.

1 thought on “Imie dla yorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *