Imiona dla psów

Pies to jedno z najbardziej lubianych zwierząt domowych. Nie bez powodu mówi się, że może być prawdziwym przyjacielem człowieka. Dlatego tak wielu hodowcom zależy również na tym, by nadać swojemu zwierzakowi ładne oraz idealnie dopasowane imię. Okazuje się jednak, że nie ma nic bardziej skomplikowanego, jak wybór imienia dla psa.

Na liście psich imion znajdują się krótkie, długie, ludzkie, odnoszące się do charakteru psa, a także do jego wyglądu. Wśród imion są również te, które kompletnie nie pasują i nie nadają się dla żadnego czworonoga. Problem polega na tym, że nie wszyscy wiedzą jak dopasować imię dla psa.

Yorkshire Terrier Pusiek - właściciel Damian

Yorkshire Terrier Pusiek – właściciel Damian

Tyle się o tym mówi i poucza się osoby, które przeglądają katalogi z najpopularniejszymi imionami dla psów. W praktyce jednak nie jest łatwo trafić na fajne imiona dla psów. Głównym problemem jest to, że właściciele czworonogów w ogóle nie znają podstawowych zasad właściwego doboru. O jakich zasadach mowa? Imię powinno być: krótkie, dopasowane do wielkości i rasy psa, przyzwoite i pozbawione wulgaryzmów oraz współgrające z charakterem psa.

Powinno się raczej wykluczyć ludzkie, a zdecydowanie postawić na typowo psie imiona. Może to w momencie wyboru nie będzie miało większego znaczenia, ale w niedalekiej przyszłości wszystko może się zmienić. Są bardzo różne imiona dla psów i nie trzeba wcale daleko szukać. Wystarczy rozejrzeć się na naszej stronie. Lista podpowiedzi jest długa. A pierwsze pozycje zajmują takie imiona jak: Warner, Naro, Baris, Tedy i inne. To jedne z najwyżej ocenianych przez internautów.

Tak krótka lista imion zdecydowanie wystarcza aby domniemać, iż imiona psów typu Pimpuś, Dżeki, Borys, Rex to jednak przeszłość. Dziś w księdze imion zarezerwowanych dla czworonogów widnieją zdecydowanie nowocześniejsze i bardziej oryginalne imiona. Pozostaje wobec tego nic więcej, jak tylko dokonać wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *