Interesują nas yorki…

      Brak komentarzy do Interesują nas yorki…

Interesują nas yorki i związane z nimi wszelkie czynności. Do takich należy również kąpiel, która musi być przeprowadzana w odpowiedni sposób. Jak powinna przebiegać i dlaczego jest to tak ważne dowiemy się za moment.

Naszego małego pupila musimy kąpać w odpowiednich odstępach czasu, najlepiej, gdyby było to, co siedem lub dziesięć dni. Jednak zależne będzie to od stanu sierści. Kąpiel nie może być sytuacją stresową dla psa, dlatego powinniśmy go odpowiednio wcześnie do tego przyzwyczaić. Oczywiście do kąpieli używamy kosmetyków do tego przeznaczonych. Pamiętajmy, by nie dopuścić do sytuacji, w której dostaną się one do oczu psa. Woda powinna mieć temperaturę zbliżoną do pokojowej, a najlepiej taką, jak mają nasze dłonie. Po nałożeniu preparatu do kąpieli wmasujmy go w skórę psa. Yorkshire mają delikatną sierść, dlatego ten masaż musi być również delikatny. Spłukujemy uważając na oczy.

Pies po odpowiednio przeprowadzonej kąpieli powinien być osuszony przy pomocy najpierw ręcznika, a następnie suszarki i mieć sierść w idealnym stanie.

Więcej: ile żyją yorki, yorki warszawa, yorkshire terrier miniaturka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *