Jak zapewne wiemy…

      Brak komentarzy do Jak zapewne wiemy…

Jak zapewne wiemy, yorki są rasą, o którą musimy specjalnie dbać. Dotyczy to również i ich uzębienia. Jak musimy dbać o zęby przedstawicieli tej rasy, dowiemy się z poniższego artykułu.

Rozpocznę od możliwych problemów występujących u tej rasy. W okresie, kiedy yorki zaczynają zmieniać zęby na stałe, może dojść do kilku komplikacji z tym związanych. Mają one bowiem bardzo długie korzenie w kłach, jak i zębach trzonowych. W związku, z czym może wyniknąć problem z ich wypadnięciem. Wtedy pomóc może zabieg usunięcia tych zębów. Dlatego ważne jest obserwowanie zgryzu psa w tym okresie. Jeżeli chodzi o psy dorosłe, to musimy dbać o to, by zęby nie pokryły się kamieniem nazębnym, do którego yorki mają skłonność. Aby temu zapobiec, możemy myc psu zęby lub tez podawać w odpowiednich odstępach czasu kości do gryzienia. W przypadku powstania kamienia warto usunąć go u weterynarza.

Reasumując, stan zębów naszego psa zależy w dużej mierze od tego, jak będziemy o nie dbali. To my jesteśmy za to odpowiedzialni jako właściciel.

Więcej: york szczeniak, york cenayork sprzedam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *