Każda rasa ma swój wzorzec…

      Brak komentarzy do Każda rasa ma swój wzorzec…

Każda rasa ma swój wzorzec. Ja chciałabym w kilku zdaniach zaprezentować wzorzec psów znanych nam jako yorki. Ich prawidłowa nazwa to Yorkshire Terrier. Zapraszam do lektury.

Rozpocznę od wyglądu ogólnego. Yorki są psami małymi i przede wszystkim długowłosymi. Sierść sięga do samego podłoża. Głowa nigdy nie może być opadnięta i powinna być noszona wysoko. Przejdźmy teraz do głowy i tułowia. Głowa powinna być mała z prostym nosem i niewielka kufą. Tułów Yorka charakteryzuje się prosty grzbietem. Poza tym ma lekko zaokrąglone żebra, dobrze ukształtowany zad. Yorki mają układ zębów nożycowy. Oznacza to, że w trakcie zaciskania siekacze nawzajem się nakrywają. Oczy tej rasy powinny być średniej wielkości oraz ustawione, tak aby pies mógł patrzeć przed siebie. Kolejna cecha wzorca przedstawicieli tej rasy to stojące i ukształtowane w literę „V” uszy.

Podane powyżej cechy są tymi najbardziej charakteryzującymi yorki. Jednakże dokładnie możemy zapoznać się ze wzorcem rasy u hodowców lub w związku kynologicznym.

Więcej: yorki sprzedam, szczeniaki yorki, biały york

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *