Kot cornish rex

      Brak komentarzy do Kot cornish rex

Cornish rex to rasa kotów krótkowłosych. Na pierwszy rzut oka, jest to kot o średniej wielkości, a przy tym dość lekki. Ma dość szczupłą i elegancką sylwetkę. Jego waga z reguły mieści się w granicach od 2,5 do 4 kg. To co najbardziej charakterystyczne w tym kocie, to głównie tak zwana lokowata szata, która nieco przypomina karakuły.

Kot cornish rex - źródło obrazka Wikipedia.org

Kot cornish rex – źródło obrazka Wikipedia.org

Szata kota cornish rex składa się jedynie z podszerstka. Wyróżnia się bardzo dużą delikatnością i miękkością. Kot ten ma dość krótka sierść, poza tym że przyjemną w dotyku, to również układającą się w nieduże fale. Podobnie skręcone ma zarówno wąsy jak i brwi.

Cornish rex jest przede wszystkim bardzo wesoły i ciekawski. Jest wbrew pozorom bardzo silny i energiczny. Ze względu na podwyższoną temperaturę ciała łatwo podatny jest także na choroby. Z tego powodu trzeba go chronić zarówno przed przeciągami jak i wilgocią. Bardzo chętnie bawi się szczególnie z dziećmi, które też uwielbiają w ten sposób spędzać wolny czas. Kot ten jest bardzo towarzyski, a także uwielbia przebywać w towarzystwie swojego właściciela. Nie przepada z kolei za samotnością.

Pielęgnacja kota cornish rex nie jest trudna. Kot ten na pewno nie linieje, co sprawia, iż nie wymaga czesania. Można przecierać jego sierść przykładowo kawałkiem bawełnianej szmatki. Jeżeli chodzi o pielęgnację, to podstawą jest tu na pewno sprawdzanie mu uszu oraz przycinanie pazurów. Takie zabiegi powinno się wykonywać raz w tygodniu. Tak więc jest to kot dość niewymagający pod tym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *