Kot devon rex

      Brak komentarzy do Kot devon rex

Devon rex to kot średniej wielkości, który jest dość lekki, szczupły, ale i jednocześnie dobrze umięśniony. Ma całkiem sprężystą sylwetkę. Jego waga mieści się w granicach od 2,5 do 4 kg. Głowa tego kota jest dość mała, przybierająca kształt odwróconego trójkąta. Tułów z kolei ma dość długi. Jego grzbiet jest lekko wysklepiony. Ma długie i szczupłe kończyny. Szata kota jest krótka, miękka i falista. U niego włosy okrywowe mogą okazać się nieco twardsze.

Kot devon rex - źródło obrazka Wikipedia.org

Kot devon rex – źródło obrazka Wikipedia.org

Devon rex to kot, który ma dość wesołe usposobienie. Bardzo przywiązuje się do swojego opiekuna. Chciałby zawsze być w centrum uwagi. Chętnie i jednocześnie aktywnie uczestniczy w życiu rodziny. Należy do kotów odważnych, które nie przepadają za samotnością. Uwielbia obecność nie tylko człowieka, ale tez innego kota jak i – co może niektórych zdziwić – przepada za obecnością psa. Może okazać się świetnym przyjacielem dla dzieci.

Co do pielęgnacji devon rex można w zasadzie powiedzieć tyle, że jest to kot, który nie linieje, a co więcej, praktycznie nie wymaga pielęgnacji. Jego sierść można wygładzić nawet dłonią, co zapewne każdy właściciel może zrobić każdego dnia nie myśląc o celach pielęgnacyjnych, a bawiąc się z nim. Podobnie jak w przypadku kota cornish rex, można przycinać mu pazury, sprawdzać uszy i oczy. Pielęgnacja tego kota w zasadzie nie ma szczególnych wytycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *