Kot egipski mau

      Brak komentarzy do Kot egipski mau
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Kot egipski mau to krzyżówka kota amerykańskiego krótkowłosego, kota abisyńskiego i kota syjamskiego. Hodowcy w latach 50, chcieli poprzez hodowlę tej rasy, chcieli uzyskać kota wyglądem zbliżonego do tych, które widniały wówczas na starożytnych egipskich malowidłach.

Kot egipski mau - źródło obrazka Wikipedia.org

Kot egipski mau – źródło obrazka Wikipedia.org

Egipski mau to kot solidnie umięśniony. Zalicza się do kotów średniej wielkości. Tylne łapy ma nieco dłuższe od przednich. Cechą charakterystyczną w jego wyglądzie jest pas luźnej skóry znajdujący się między kolanem a bokiem. Furto kota pokryte jest ciemnymi cętkami.

Kot egipski mau jest dość żywy i energiczny. Nie przepada za nudą. Z chęcią przebywa w towarzystwie ludzi i jeszcze bardziej lubi, kiedy ludzie zwracają na niego uwagę. Cecha charakterystyczna kota to energiczne machanie ogonem. Kot ten jest dość wytrzymały, bez problemu znosi zarówno podróże jak i stres. Chętnie biega po ogrodzie, lubi spacery i świeże powietrze, dlatego warto by zamieszkał nie w bloku, a w domu z ogrodem. Tam niewątpliwie będzie czuł się najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *