Kot egzotyczny

      Brak komentarzy do Kot egzotyczny

Kot egzotyczny swoim wyglądem w zasadzie przypomina kota perskiego, gdyż ma całkiem podobny pyszczek. Jego głowa jest okrągła i masywna, a przy tym szeroka. Ma pełne policzki, okrągłe dość duże, szeroko rozstawione oczy. Tułów kota jest masywny i jednocześnie krępy. Szeroki ma również grzbiet, a do tego mocne kończyny. Koty egzotyczne występują w bardzo różnych kolorach. Nie ma konkretnych, które byłyby przypisane tylko do tej rasy.

Kot egzotyczny - źródło obrazka Wikipedia.org

Kot egzotyczny – źródło obrazka Wikipedia.org

Koty egzotyczne wyróżniają się całkiem spokojnym usposobieniem, dlatego też nie sprawiają szczególnych kłopotów. To koty, które lubią się bawić, spędzać czas z właścicielem. Co więcej, koty te są bardzo przyjacielskie i nigdy nie są agresywne. Lubią również dzieci. Obecność innych zwierząt w ich otoczeniu to dla kotów egzotycznych żaden problem. Dobrze czują się także w ich obecności. Można by wręcz pomyśleć koty idealne.

Pielęgnacja kota egzotycznego wymaga solidnego wyczesania raz w tygodniu. I jeżeli chodzi o tę kategorię, w zasadzie byłoby na tyle. Pielęgnacja kotów egzotycznych nie jest trudna, a wręcz banalna. Koty, które mają bardzo płaską twarz, mogą mieć pewne trudności z oddychaniem i nadmiernym łzawieniem oczu. Warto przyjrzeć się tym objawom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *