Kot europejski

      Brak komentarzy do Kot europejski

Kot europejski jest dość niedużym kotem domowym, w porównaniu do innych kotów. To krótkowłosy kot, który pochodzi z Rzymu. Ma krótkie i gęste futro, a także błyszczące. W porównaniu do ciała, ma dużą głowę, nieco dłuższa niż szerszą, choć może sprawiać wrażenie okrągłej. Niezbyt długi i prosty nos, okrągłe, szeroko rozstawione oczy i do tego średnie zaokrąglone uszy – tak można opisać twarz tego kota. Ciało ma silne i muskularne, średniej długości nogi, zaokrąglone łapki oraz średniej długości ogon, zwężany ku górze.

Kot europejski - źródło obrazka Pixabay.com

Kot europejski – źródło obrazka Pixabay.com

Kot europejski bywa z reguły czuły, silny, aktywny i przyjazny. Lubi przebywać w towarzystwie lubi oraz innych zwierząt. To kot inteligentny, zabawny, a swoją energię wykorzystuje w celu na przykład łowienia myszy. Zapewne sprawdzi się jako kot łowny na terenach wiejskich.

Co prawda sierść kota europejskiego jest krótka, ale warto czesać ja jak najczęściej, aby tym sposobem na przykład pozbyć się martwych włosów podfutrza. Warto pamiętać o tym, że kot podczas lizania się, może połykać sierść, którą następnie zwróci wraz z trawą jaką w tym celu zjada. Także dbanie o jego futro ma w pewnym sensie podwójne znaczenie. Trzeba także dbać o czystość jego uszu i oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *