Kot himalajski

      Brak komentarzy do Kot himalajski

Kot himalajski już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo miłego, „słodkiego kociaka”. Zalicza się do grupy średniej wielkości kotów. Może ważyć maksymalnie 7 kg. Kot ten ma krótki i szeroki pyszczek, a tuż nad nim znajdują się niebieskie oczy. Ma umięśnione łapki, ale za to krótkie. Jego jego obfite i długie futro jest całkiem miękkie i przyjemne w dotyku. Sierść może występować w różnych kolorach, zarówno brązowym, niebieskim, czekoladowym jak i w wielu innych.

Kot himalajski - źródło obrazka Petandu.com

Kot himalajski – źródło obrazka Petandu.com

Kot himalajski jest raczej powolny i statyczny. Uwielbia wolny czas spędzać na zabawach. Co najważniejsze, jest bardzo łagodny i cierpliwy w stosunku do dzieci. Wadą bądź też zaletą danego kota jest chociażby fakt, iż nie lubi przebywać w samotności, a chce być w otoczeniu ludzi. Bardzo przywiązuje się do swojego właściciela, a niekiedy potrafi nie odstępować go nawet na krok.

Z uwagi na sierść jaką został obdarzony ten kot, pielęgnacja wydaje się dość skomplikowana. Niestety ich sierść wymaga codziennego przeczesywania. Co prawa z jednej strony nie jest to konieczne, ale kiedy zrobią się kołtuny, może być dopiero problem. Zimą może mieć jeszcze gęstsze futro. Krótki pyszczek kota może powodować nadmierne łzawienie oczu, przez co trzeba je przecierać. Dbanie o uszy to podstawa, tak samo jak przycinanie paznokci. Co więcej, ważne jest również ustalenie odpowiedniej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *