Kot norweski

      Brak komentarzy do Kot norweski

Kot norweski jest półdługowłosym kotem, a do tego dużym, silnym i solidnie zbudowanym. Może ważyć od 4,5 do 8 kg. Ma trójkątną głowę, a także oczy duże, owalne i lekko skośne. Równie mocne czy masywne jak tułów ma także nogi. Jego uszy są duże i szerokie, zwężane ku górze, gdzie znajdują się małe pęknięcia.

Kot norweski - źródło obrazka Wikipedia.org

Kot norweski – źródło obrazka Wikipedia.org

Kot norweski jest przede wszystkim aktywny, energiczny, żywiołowy i ciekawski. Bez problemu wchodzi na drzewa i skacze po gałęziach. Kocha się wspinać, dlatego też można go często zobaczyć na różnych meblach. Kot ten jest dość ładny i raczej nie stwarza problemów. Co prawda nie przepada za pieszczotami, ale mimo to nie okazuje agresji, kiedy ktoś go dotyka czy głaszcze. Lubi przebywać w towarzystwie, przywiązuje się do właściciela, ale nie potrzebuje dwudziestoczterogodzinnej opieki. To odważny kot i pewny siebie, ale i jednocześnie nieufny. Ponieważ jest inteligentny, z chęcią uczy się różnych sztuczek. Lubi przebywać w mieszkaniu, ale z chęcią biega na świeżym powietrzu.

Pielęgnacja kota norweskiego nie jest trudna. To niewymagający zwierzak, dlatego też wystarczy czesać go raz w tygodniu. Jego sierść raczej rzadko się kołtuni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *