Kot orientalny

      Brak komentarzy do Kot orientalny

Kot orientalny ma krótkie włosy, średnią budowę ciała, jest jednobarwny i raczej szczupły. Ogólnie ma elegancki wygląd i waży od 2,5 do 4,5 kg. Ma średniej wielkości głowę, proporcjonalną do reszty ciała. Jego średniej wielkości oczy, przybierają kształt migdałów. Kończyny ma muskularne, a przednie wydają się nieco dłuższe od przednich. Ma również krótką sierść, sprężystą i przylegająca do ciała. Może występować aż w kilkunastu odmianach ubarwienia.

Kot orientalny - źródło obrazka Pixabay.com

Kot orientalny – źródło obrazka Pixabay.com

Kot orientalny jest bardzo towarzyski i wyróżnia się dużym temperamentem, ale z drugiej strony jest spokojniejszy niż kot syjamski. Jest bardzo ruchliwy i skoczny, a przy tym wesoły. Uwielbia się wspinać, do czego warto zapewnić mu warunki. Może być doskonałym przyjacielem dla starszego dziecka. Przeważnie przywiązuje się tylko do jednej osoby. To kot, który nie lubi przebywać w samotności, nie przeszkadzają mu inne zwierzęta.

O pielęgnacji kota orientalnego nie trzeba zbyt długo się wypowiadać. Sierść należy wyczesywać tylko w okresach linienia. Ważne jest jednak to, by przestrzegać kalendarza szczepień. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy kto wychodzi na zewnątrz, czy nieustannie przebywa w mieszkaniu. Kolejna sprawa to uszy i pazury. Uszy należy czyścić, a pazury przycinać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *