Kot syjamski

      Brak komentarzy do Kot syjamski

Kot syjamski pochodzi z Tajlandii. Początkowo kot wyglądał nieco inaczej niż teraz. Efekt uzyskano przez długą hodowlę i wpływ człowieka. To co nie zmieniło się ani trochę, to przede wszystkim fascynacja hodowców kotami tej rasy.

Kot syjamski - źródło obrazka Wikimedia.org

Kot syjamski – źródło obrazka Wikimedia.org

Sam wygląd kota syjamskiego wskazuje na jego niebywałą wyjątkowość. Niebieskie oczy przybierające kształt migdałów osadzonych na głowie zdobionej dość długim i zarazem prostym nosem to niepowtarzalny widok. Koty syjamskie ważą w granicach od 3 do 4 kg. Mają krótkie futro. Zarówno pyszczek, uszy, łapki jak i ogon są zdecydowanie ciemniejsze od całej reszty ciała. Kot syjamski ma smukłą sylwetkę i długie, cienkie nogi. Tylne wydaje się są nieco dłuższe niż przednie.

Charakter
Wydaje się, że koty syjamskie są zdystansowane i przede wszystkim stronią od ludzi. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Są bardzo towarzyskie, uwielbiają przebywać w obecności opiekuna i jego gości. Należą do kotów inteligentnych, a to oznacza, że można łatwo nauczyć je różnych sztuczek. Uwielbiają zabawy. Mogą przebywać z innymi zwierzętami, ale w takim przypadku trzeba liczyć się z faktem, iż będą zazdrosne i jednocześnie mogą dość głośno domagać się uwagi. Wraz z upływem czasu dojrzewają i stają się spokojniejsze. Ponieważ jak już wiadomo mają zdolności wydobywania z siebie różnych dźwięków, mogą czasem dość intensywnie hałasować, ale trzeba się z tym liczyć, bo to w końcu żywe stworzenia, a nie maskotki. Zdarza im się również leniuchować i spać w ciągu dnia.

Dla kogo koty syjamskie
Kot syjamski na pewno nie jest dla tych osób, których wiecznie nie ma w domu. To koty towarzyskie i jednocześnie potrzebujące pieszczot. Dlatego nie lubią samotności. Nadaje się dla domatorów, osób które stale przebywają w mieszkaniu i mogą poświęcić im sporo czasu. Jeżeli koty syjamskie będą zbyt długo przebywać w samotności, mogą nabawić się problemów zdrowotnych.

Koty syjamskie dla alergików
Po długotrwałych badaniach i analizach stwierdzono, że koty syjamskie należą do tych najmniej alergicznych. Oznacza to, że w ich wydzielinach jest bardzo mało alergenów. Poza tym ich krótka sierść sprawia, że koty te nie przenoszą alergenów po całym mieszkaniu. Dlatego na ten wybór mogą decydować się również ci, którzy mają problemy natury alergicznej.

Ile kosztuje kot syjamski
Jeżeli już ktoś zdecydował się na kota syjamskiego, zapewne chciałby również poznać jego cenę. Ceny za takiego kota wahają się w granicach od 500 do 1500 złotych. Na cenę składa się wiele czynników, a na przykład to, czy kot ten ma mieć rodowód, z jakiej jest hodowli, albo kto go w ogóle sprzedaje. Koty tak zwane rozpłodowe mogą kosztować aż 3000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *