Labrador

      Brak komentarzy do Labrador

Jedną z najbardziej przyjaznych dla ludzi psich ras jest labrador retriever. Rasa ta należy do psów aportujących. Jeśli chodzi o pochodzenie tych psów to warto wiedzieć, że pochodzą one z Nowej Funlandii. Były one wykorzystywane przez rybaków, który pracowali z nimi na kutrach. Psy te były bardzo pomocne w momencie kiedy rybak musiał wyciągnąć z wody sieć lub wyciągnąć z wody jakiś przedmiot. Pomagał także w momencie kiedy ktoś tonął. Mówiło się o nich, że są to psy św. Jana. Jeśli chodzi o to kiedy dotarły one do Europy to specjaliści mówią o tym, że był to 1820 rok. Rasę tą miał sprowadzić do Europy jeden z lordów. Mówiło się o nich psy z Labradoru. Pierwsza europejska hodowla tych psów powstała w Wielkiej Brytanii. Kilka lat później rasa ta została zatwierdzona oficjalnie.

Labrador - źródło obrazka Wikipedia.org

Labrador – źródło obrazka Wikipedia.org

Psy rasy Labrador Retriever są w stanie znieść niemalże wszystkie pomysły dzieci. Bardzo za nimi przepadają. Lubią również inne zwierzęta – zarówno koty, jak i chomiki czy papugi. Labradory pragną przede wszystkim należeć do rodziny i dogadzać. Nie można jednak nadużywać tej uległości. Ich właściciele muszą pamiętać, że zarówno szczenię jak i dorosły pies jest zwierzęciem, a nie zabawką. Wyróżnia je chęć przypodobania się człowiekowi. Cecha ta jest także wymagana przez standard. Psy te przez to, że są tak bardzo przywiązane do swoich właścicieli na pewno będą ostrzegały ich o tym, że ktoś obcy zbliża się do domu. Będą pilnowały go i nie pozwolą zrobić niczego złego właścicielom. Ich głębokie, głośne szczekanie może odstraszyć włamywacza, ale nie są one prawdziwymi stróżami. Osoba, która wejdzie do domu na pewno zostanie bardzo miło przywitana. Pies zacznie merdać ogonem i cieszyć się. Właściciel domu może mieć tylko nadzieję na to, że niechciany gość przestraszy się po prostu szczekania. Nie są one agresywne. Nie będzie nadawał się na stróża. Może jednak nadawać się przy polowaniach. Labrador jest z psem myśliwskim wykorzystywanym głównie do pracy po strzale i przede wszystkim na ptactwo, ale może być także używany do tropienia po farbie lub jako płochacz. Mają one naprawdę dobrego nosa. Są także bardzo wytrwałe, a ponadto charakteryzują się ochotą do aportowania.

Tak jak w każdym innym przypadku tak samo w przypadku labradora istnieje pewien wzorzec, który trzeba zachować w hodowli. Jeśli chodzi o oczy tych psów to mają one średnią wielkość. Wzrok tych psów jest niezwykle inteligentny. Źrenice są koloru brązowego lub też orzechowego. Uszy labradora są niezbyt duże, a także nie wyglądają na ciężkie. Przylegają bardzo dobrze do głowy i osadzone są daleko z jej tyłu. Zgryz labradora będzie bardzo mocny. Uzębienie jest regularne. Szyja jest gładka oraz mocna. Jeśli chodzi o kończyny przednie to będą one skośnie ustawione. Będą długie, a kości bardzo mocne. Klatka piersiowa szeroka i głęboka, z dobrze wysklepionymi żebrami. Prosta górna linia. Szerokie, silne, mocne lędźwie. Umaszczenie tych psów zamyka się w trzech kolorach. Są nimi kolor czarny, czekoladowy oraz biszkoptowy.

Zobacz również tematy na forum: pies labrador, labrador szczeniaki, labrador biszkoptowy, labrador szczeniak

Zachowanie tych psów jest bardzo przewidywalne. Należą one do ras, które są bardzo skore do zabawy. Lubią bawić się nie tylko z ludźmi, ale także z innymi zwierzętami. Uwielbiają one pływać, gdyż stworzone zostały do tego aby aportować w wodzie. Nie można zatem zabraniać im ani pływania ani aportowania. Będą one potrzebowały także bardzo dużej uwagi człowieka. Trzeba z nim pracować. Będą one także dobrze zachowywały się w towarzystwie dzieci. Cierpliwie się zachowują i na pewno nie zrobią im żadnej krzywdy. Jeśli chodzi o samą pielęgnację labradora to nie można zapominać o tym, że psy te potrzebują dużej dawki ruchu. Nie powinny kupować ich osoby, które mieszkają w bloku. Pies ten może się tutaj męczyć. Będzie wówczas zbytnio nadpobudliwy. Może okazywać także agresję. Bardzo często u psów tej rasy występuje skręt żołądka. Trzeba na to uważać i o nie dbać. Nadają się one jako psy rodzinne, psy dla niepełnosprawnych, psy policyjne, a także jako psy ratownicze. To tylko niektóre z funkcji jakie mogą one pełnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *