Maltańczyk czy york

      1 komentarz do Maltańczyk czy york

Chce kupić psa, bo mam duży dom, w którym mieszkam sam. Zastanawiam się pomiędzy maltańczykiem a yorkiem i nie wiem. Którego byście mi polecili?

Roxi to straszna pieszczocha - Agusek2013

Roxi to straszna pieszczocha – Agusek2013

Maltańczyk i york to fajne psy. O jednego i drugiego musisz dbać. Maltańczyk jest biały i wymaga szczególnej uwagi jeżeli chodzi o sierść. Jeden i drugi lubi się bawić, są to psy towarzyskie. Chyba najbardziej różnią się wyglądem. Dla mnie york to pies babski, a przynajmniej tak mi się kojarzy. Ja bym wybrał maltańczyka. Taki biały, ślicznie wygląda jak jest mały, wydaje się puchaty i miękki.

1 thought on “Maltańczyk czy york

  1. Martyna

    Wszystko zależy od tego czego oczekuje się o psa, czyli chodzi o jego zachowanie, osobowość. Nie bez znaczenie jest również to ile się ma czasu, który można poświęcić psu. Na pewno nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy lepszym pomysłem jest maltańczyk czy york. Uważam, że to zależy również od charakteru właściciela. Yorki to żywe psy, które mają mnóstwo energii i wymagają zarówno sporo uwagi, jak też odpowiedniego wychowania. Maltańczyki uważa się za łatwiejsze w wychowaniu i nieco bardziej przyjazne innym zwierzętom.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *