Owczarek niemiecki

      Brak komentarzy do Owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie są jednymi z najchętniej wybieranych ras psów. Powodów tego jest wiele. Przede wszystkim jest to ich piękny wygląd – hodowcy mogą wybierać pomiędzy psami o długiej sierści jak i krótkiej. W dalszej kolejności istotne jest, ze psy te doskonale sprawdzają się jako towarzysze człowieka, również psy stróżujące. Owczarki niemieckie mają swoje wielkie zalety jako rasa, posiadają jednak i wady. Warto przede wszystkim wiedzieć, że rasa ta wywodzi się z niemieć, początkowo zaliczany był do ras psów pasterskich oraz stróżujących. Wilkowa ty wygląd sprawia, że często sam jego wygląd budzi odpowiedni respekt. rasa tych psów powstała na fali potrzeby ochrony w miastach. wzrastająca przestępczość w miastach rozwijających się postawiła przed władzami miasta oraz przedstawicielami prawa konieczność stworzenia rasy psa, który skutecznie będzie wspierał ochronę ludzi oraz ich bezpieczeństwa. To właśnie w Niemczech utworzono związek, który zajmował się popularyzacją oraz badaniami dotyczącymi rasy psa, który będzie nie tylko uległy w stosunku do osoby prowadzącej, ale również skuteczny w przypadku zwalczania przestępczości. Warunkami, które musiały spełniać psy rodowane w późniejszej hodowli była piękna linia ciała i pyska, sprężystość, wytrzymałość, potężna budowa, odpowiednia waga. Pies musiał wykazywać się również bardzo konkretnymi cechami charakteru, wśród nich przede wszystkim lojalnością, godnością w stosunku do właściciela, jak również nieufnością w stosunku do obcych. Również temperament psa był nie bez znaczenia – musiał on posiadać żywe usposobienie, być skory do nauki i zabawy. Rozpowszechnienie hodowli oraz krzyżowanie psów pomiędzy osobnikami spełniającymi konkretne warunki fizyczne z psami o nieodpowiednim charakterze i budowie całkowicie zmieniła wygląd większości osobników zaliczanych do tej rasy sprawiając, że psy te stały się bardziej ociężałe, masywne. Podczas tworzenia krzyżówek rozpoczęły się również problemy z uzębieniem konkretnych osobników.

Owczarek niemiecki - źródło obrazka Pixabay.com

Owczarek niemiecki – źródło obrazka Pixabay.com

Żywienie i pielęgnacja psa
Żywienie owczarka niemieckiego powinno mieć przede wszystkim na celu zapewnienie mu odpowiedniej ilości składników odżywczych. Do najważniejszych składników codziennej diety zaliczamy białko -tak samo jak u ludzi stanowi ono podstawowy element budowy mięśni. Podczas ich pracy białko jest wykorzystywane, dlatego jego obecność w codziennej diecie jest obowiązkowa do uzupełniania niedoborów. Pies powinien również posiadać w swojej diecie dużą ilość witamin, które posiadają kolosalny wpływ przede wszystkim na sierść, skórę, ostrość widzenia, jak również wiele innych. Wśród∂ wielu karm dla psów warto wybrać te rekomendowane przed związki kynologiczne. Istotne jest również, aby odwiedzać dobrze zaopatrzone sklepy zoologiczne, które pozwolą na wybór nie tylko karm znanych i reklamowanych producentów, ale również wypróļowanie karm, które nie są dostępne w klasycznych supermarketach. Ważne jest również, aby odpowiednio dopasować karmę do upodobań psa – zdarza się, że owczarki mogą odmówić jedzenia konkretnych pokarmów. Ważnym zagadnieniem jest podawanie psu domowego jedzenia -wielu właścicieli popełnia ten kolosalny błąd. Weterynarze biją na alarm: psy nie powinny jeść tego, co jedzą ludzie. Przede wszystkim ludzkie jedzenie jest silnie doprawione, słone. Ważne jest, aby wiedzieć, jak takie składniki mogą działać na organizm psa. Kolejnym powodem, dla którego pies powinien dostawać jedzenie przeznaczone właśnie dla niego jest fakt, ze miękkie, gotowane produkty powodują nagromadzenie płytki nazębnej u psa. Może ona powodować groźne choroby przyzębia, ból, niemożliwość jedzenia i wiele innych. Aby zapobiec takiej sytuacji ważne jest zapewnienie psu karmy twardej, chrupkiej. Gryzienie pozwala na ścieranie płytki nazębnej i niewekowanie ryzyka powstawania zakażeń.

Sport to zdrowie!
Dla owczarka niemieckiego niezwykle istotne jest wykorzystanie jego energii – ważne jest, aby pies codziennie miał możliwość wybiegania się, spożytkowania siły. Psy te są skore do zabawy, chętnie uczą się nowych sztuczek – warto to wykorzystać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *