Psy o długim włosie…

      Brak komentarzy do Psy o długim włosie…

Yorki jako psy o długim włosie wymagają pielęgnacji. Jednak ja nie będę teraz opisywać dokładnie każdego jej etapu, natomiast przedstawię ogólne zasady, do których musimy się stosować jako właściciele przedstawicieli tej rasy.

Po pierwsze powinniśmy zadbać o to, by nasz pies był kąpany co określony czas, jednak nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu. Jednakże tę częstotliwość dostosujmy do jego predyspozycji, a mianowicie, jak często się brudzi oraz natłuszcza jego sierść. Yorki powinny również mieć zadbaną sierść. Dlatego musimy je regularnie czesać oraz pielęgnować włosie. Stosujmy do tego kosmetyki, które powinny nam pomóc w tej pielęgnacji. Najlepsze są balsamy po kąpieli oraz substancje w sprayu. Odpowiednie odżywienie sierści pomoże w jej pielęgnacji. Nie zapominajmy jeszcze o czesaniu psa. Starajmy się przy tym nie szarpać ani nie ciągnąć za włosy naszego pupila.

Jak widzimy, ogólne zasady pielęgnacji nie są takie straszne, ani bardzo wymagające. Jeżeli Yorki są naszymi przyjaciółmi, to pielęgnacja powinna sprawiać nam przyjemność.

Więcej: psy yorki za darmo, yorkshire terrier hodowla, yorkshire terier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *