Rasa pitbull – charakter, waga, wytrzymałość

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Rasa pitbull ma ponad 150 lat. To pies zwinny i muskularny, jest to krzyżówka buldoga z terierami. W drugiej połowie XIX wieku był wykorzystywany do walk psów z uwagi na jego agresywny i stanowczy charakter.

pit bull

Pit Bull – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Ten pies ma głowę średniej wielkości, policzki wydatne, pysk kwadratowy, uszy cięte, oczy okrągłe, nos z szerokimi nozdrzami. Jego szyja jest wygięta w łuk. Ogon krótki, żebra dobrze sklepione. Kończyny przednie powinny być duże, chód tego psa jest lekki i sprężysty, sierść lśniąca, waga wynosi od 13 do 27 kilogramów.

Pies tej rasy jest mocny, wytrzymały oraz muskularny. Jego sylwetka jest bardzo zgrabna. Kończyny tego psa są grube oraz masywne. Oczy są trójkątne, małe oraz głęboko osadzone. Sierść jest krótka, szczeciniasta, ma połysk. Jest to pies silny, waleczny, wytrwały, łatwo znosi ból. Jego temperament jest zrównoważony. Dobrze znosi ból i jest psem wytrzymałym. Jego potomkiem jest bullterrier. Nie jest to pies dla rodzin z dziećmi. Jego właściciel musi mieć twardy i zdecydowany charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *