Rasy psów york

      2 komentarze do Rasy psów york
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Nie znam jeszcze psa rasy york. Może ktoś mi coś o nim opowiedzieć?

Yorkshire terrier Timuś

Yorkshire terrier Timuś

Yorki to małe psy do towarzystwa, a nie do obrony. Mają długie włosy, o które trzeba cały czas dbać, żeby dobrze wyglądały. Ważna jest też odpowiednia dieta. Yorki to bardzo energiczne pieski, dużo biegają, szczekają. Mają taki piskliwy głosik. Trzeba wychodzić z nimi na zewnątrz. Ważne jest też, żeby od samego początku je tresować, wychowywać zgodnie z zasadami, bo inaczej piesek ten za bardzo się rozbryka i opanuje samego właściciela.

2 thoughts on “Rasy psów york

  1. Piona37

    Interesują mnie rasy psów york. Nie wiem jednak jak to jest z tymi włosami u nich. Nie chciałabym spędzać całych dni na czesaniu włosów psa. Jednak naprawdę polubiłam te psiaki. Czy jest to takie skomplikowane faktycznie. Słyszałam, że włosy trzeba myć regularnie oraz specjalnymi środkami. No I jeszcze te duże uszy. One chyba też wymagają jakiejś skomplikowanej pielęgnacji? Tak mi się wydaje bynajmniej. Proszę wszystkich o informację. Mam okazję kupić bardzo tanio takiego psiaka, ale trochę się obawiam.

    Reply
  2. carmelek

    Jeśli nie zamierzasz mieć yorka na wystawy to nie ma co się o włosy martwić. Jest lato i pierwsze “szczeniackie” grube włoski jeśli się podetnie to później na bieżąco co jakiś czas do fryzjera, bądź samemu można się tym zająć. Wystawowe yorki wymagają dłuższej pielęgnacji włosów, gdyż nie są im te włosy ścinane. Jeśli chodzi o szampony ja używam szamponu dla ludzi “biały jeleń ” dla alergików, gdyż pieski te mają skórę bardzo delikatna i skłonną do alergii. Częste czesanie jak w przypadku każdego psiaka i kłopotów nie ma. Jednak na pielęgnację yorków trzeba poświęcić trochę czasu i cierpliwości, pozdrawiam 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *