Rottweiler

      Brak komentarzy do Rottweiler
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Rottweilery były pierwotnie wykorzystywane do ciągnięcia zaprzęgów z żywnością i amunicją, a także do pilnowania stad bydła. Rottweiler to rasa pochodząca z Niemiec. Jest psem zrównoważonym i przyjaznym, a jednocześnie broniącym posesji i obronnym. Psy tej rasy nie powodują nadmiernego hałasu bez powodu. Są silne i doskonale wywiązują się z powierzonych im zadań. Historia Rottweilerów sięga jeszcze czasów, kiedy istniały legiony rzymskie. Później psy, które pozostały na terenach ówczesnej Germanii, były sprzedawane osobom pragnącym zyskać wiernych obrońców. Hodowcy i handlarze spotykali się w miejscowości Rottweil i właśnie od niej pochodzi nazwa rasy. Dzisiaj Rottweilery wykorzystywane są między innymi do pracy w policji.

Rottweiler - źródło obrazka WIkipedia.org

Rottweiler – źródło obrazka WIkipedia.org

Dawniej Rottweilery pomagały ludziom w pracy ze stadem. Zaganiały bydło i strzegły go przed dzikim zwierzętami czy złodziejami. Obecnie wiele osób pragnie nabyć Rottweilera w charakterze psa obronnego. Panuje ogólny pogląd, że jest to rasa agresywna i skuteczna w obronie posesji czy właściciela. Rasa wymaga od właściciela konsekwencji w działaniu, dzięki czemu pies nie wykazuje agresji wobec domowników. Efektywnie wypędza intruzów z terenu, którego ma bronić. Są to psy uparte. Niektóre osobniki mogą wykazywać skłonność do dominacji, dlatego potrzebny jest właściciel o silnym charakterze. Koniecznie musimy zapewnić psu ruch. Rottweilery to psy, które nie powinny być trzymane w mieszkaniach w bloku. Jeśli mieszkamy w małym lokalu i nie lubimy częstych spacerów, nie warto interesować się tą rasą psów. Nie jest ona polecana też tym osobom, które nie mają zbyt dużo czasu na przebywanie z pupilem. Rottweiler uczy się szybko, ale szkolenie wymaga od właściciela konsekwencji i może sprawiać niejakie trudności. Efektem jest jednak znakomicie wychowany pies. Ponadto potrzebuje dużo ruchu, a zapracowany właściciel nie jest w stanie mu tego zapewnić. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem dom z dużym ogrodem, po którym psiak mógłby biegać do woli. Jednocześnie będzie jego znakomitym stróżem.

Sierść Rottweilera jest krótka, więc nie musimy tutaj stosować częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Czesanie wskazane jest w okresie linienia, aby pozbyć się wypadających włosów. Warto też regularnie odwiedzać weterynarza, który zaleci odpowiednie szczepienia psa i pozwoli mu cieszyć się dobrym zdrowiem. Rottweilery mają skłonność do alergii, dlatego bardzo ostrożnie należy dobierać karmę. Na rynku nie brakuje na szczęście gotowych produktów, ze składu których wyeliminowano elementy najczęściej powodujące pojawianie się objawów uczulenia u psów. Takie karmy możemy znaleźć zarówno w internetowych sklepach zoologicznych, jak też dobrze wyposażonych sklepach stacjonarnych. Dobrym rozwiązaniem jest też zaopatrywanie się w karmę u weterynarza, jeśli nasz pies wykazuje objawy alergii pokarmowej. Ponadto dieta Rottweilera musi być bogata w białko, które stanowi budulec organizmu ssaków. Jeśli decydujemy się na zakup Rottweilera, nie możemy bazować na resztkach z obiadu lub gotowanych kartoflach i kaszy, jak często ma to miejsce w gospodarstwach domowych. Pies nie powinien być tak karmiony, bo może to wywołać alergię i odbić się na jego zdrowiu. Dobrym sposobem żywienia Rottweilera jest gotowa karma o zbilansowanym składzie.

Na naszym forum dyskusyjnym: rottweiler hodowla, pies rottweiler, rottweiler szczeniaki, rottweiler szczenięta, rottweiler szczeniak, rotwailer

Rottweiler to pies o masywnej budowie i dość duży. Dorosły pies może mieć blisko siedemdziesiąt centymetrów wzrostu i ważyć nawet sześćdziesiąt kilogramów. Najlżejsze psy ważą ponad czterdzieści kilo, zaś suki nieco mniej. Nie zmienia to faktu, że wygląd Rottweilera budzi respekt i jest to pies dobrze umięśniony. Maść jest zwykle czarna, ale posiada charakterystyczne znaczenia w kolorze jasnego brązu lub nieco rdzawe. Znajdują się one między innymi na podgardlu, policzkach, pod nasadą ogona i nad oczami. Mimo agresywności wobec obcych, Rottweiler jest oddany opiekunowi. Istnieje możliwość posiadania Rottweilera i innego zwierzęcia domowego, jeśli pies zna je od szczenięcia i wspólnie przebywał z nim w domu od samego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *