Świnka morska długowłosa

      Brak komentarzy do Świnka morska długowłosa

Świnka morska długowłosa charakteryzuje się przede wszystkim długimi włosami. Istnieje kilka podgatunków tej świnki. Do nich zaliczyć można takie świnki jak: lubkarya, sheltie, peruwianka, coronet, texel oraz alpaca. Wszystkie różnią się od siebie przede wszystkim intensywnością skręcenia futra. Całkiem proste włosy mają na przykład świnki peruwianki, a niezwykle skręconymi włosami charakteryzują się świnki rasy texel. Z uwagi na długie włosy, świnka ta oczekiwać będzie od swojego opiekuna długotrwałej pielęgnacji opartej na przycinaniu i regularnym czesaniu.

Świnka morska peruwianka - źródło obrazka Zoomia.pl

Świnka morska peruwianka – źródło obrazka Zoomia.pl

Świnka morska długowłosa do prawidłowego funkcjonowania i atrakcyjnego wyglądu potrzebuje również odpowiedniej diety, zresztą podobnie jak wszystkie inne świnki. Długowłose nadają się przede wszystkim dla osób, które mają dużo wolnego czasu, aby móc odpowiednio się nimi zająć, mając tu oczywiście na myśli pielęgnację.

Świnka morska długowłosa tak jak inne świnki wymaga odpowiedniej klatki, zabawek i pozostałych akcesoriów. Poza wyglądem, w zasadzie niczym nie różni się od pozostałych ras świnek morskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *