Świnka morska gładkowłosa

      Brak komentarzy do Świnka morska gładkowłosa

Świnka morska gładkowłosa jak sama nazwa wskazuje, ma krótką i jednocześnie gładką sierść. Wśród nich znajdują się odmiany jednobarwne oraz wielobarwne. Świnki tego gatunku są nie tylko bardzo odporne na wszelkiego typu choroby, ale również łatwe w hodowli.

Świnka morska - źródło obrazka Wikipedia.org

Świnka morska – źródło obrazka Wikipedia.org

Świnka morska gładkowłosa jest jedną z najpopularniejszych ras i tym samym najchętniej kupowanych. Dużym plusem w hodowli tych świnek jest chociażby to, iż świnka gładkowłosa nie wymaga czesania, a tym bardziej nie ma szczególnych oczekiwań co do zabiegów pielęgnacyjnych. Prawdopodobnie właśnie dlatego jest tak popularna i chętnie hodowana.

Świnka morska gładkowłosa ma futerko długości od około 17 do 18 mm. Kiedy spogląda się na nią z góry, wydaje się jakby na każdej długości tułowia była równej szerokości. Włosy świnki są bardzo gęste. Jej delikatnie podłużna głowa zakończona jest okrągłym nosem.

Świnka morska gładkowłosa znana była w Europie w XVI wieku. Teraz jest jednak znacznie popularniejsza. Do jej zakupu i hodowli zachęca również sama cena, która nie jest zbyt wysoka. Podobnie jak w przypadku wielu innych świnek morskich, zależna jest od wielu czynników. Świnkę morską tej rasy można już kupić za 50 złotych, a nawet taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *