Świnka morska peruwianka

      Brak komentarzy do Świnka morska peruwianka

Świnka morska peruwianka jest kolejną świnką z tak długimi włosami na całym ciele. Włosy te rozkładają się począwszy od środka do zewnątrz i to praktycznie na wszystkie strony. Przez tak bujne owłosienie oraz specyficzne ułożenie go, czasem trudno jest odróżnić gdzie tak naprawdę świnka ta ma przód, a gdzie znajduje się jej tył.

Świnka morska peruwianka - źródło obrazka Zoomia.pl

Świnka morska peruwianka – źródło obrazka Zoomia.pl

Włosy świnki peruwianki są bardzo delikatne w dotyku i połyskujące. Kiedy są papilotowane, mogą mieć długość nawet 50 cm. Z tyłu we włosach kształtują się dwie rozetki. O rasie tej mówiło się już w XIX wieku. Obecnie jest o niej zdecydowanie głośniej. Świnka peruwianka należy do popularnych świnek morskich, jest chętnie hodowana. Wymaga jednak długotrwałej pielęgnacji, koncentrującej się nie tylko na kąpielach, ale też na czesaniu. W końcu tak długa sierść będzie doskonale się prezentować jeżeli będzie odpowiednio zadbana.

Świnka morska peruwianka nie jest zbyt droga. Można ją kupić za 50 i 100 złotych, wszystko na ogół zależy od tego kto ją sprzedaje, ile ma lat, w jakim jest stanie zdrowotnym, czy jest świnką pod stałą kontrolą weterynarza czy też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *