Świnka morska skinny

      Brak komentarzy do Świnka morska skinny

Świnka morska rasy skinny to zwierzątko domowe, które najprawdopodobniej powstało na skutek mutacji w warunkach laboratoryjnych w USA. Pierwsza świnka skinny pojawiła się na świecie w 1978 roku, a oficjalnie za podgatunek świnek morskich uznano ją dopiero w 2004 roku.

Świnka morska skinny - źródło obrazka Zoomia.pl

Świnka morska skinny – źródło obrazka Zoomia.pl

Świnka morska skinny to przede wszystkim zwierzątko bardzo energiczne oraz wesołe. Zaobserwowano również, iż bardzo przywiązuje się do swojego opiekuna, po czym reaguje na jego głos, co objawia się na ogół radosnym kwiczeniem. To zwierzątko, z którym nie sposób się nudzić, które dostarczy hodowcy mnóstwo radości.

Na ogół świnki morskie niechętnie są kupowane przez alergików z uwagi na alergeny jakie gromadzą w swojej bujnej sierści. Świnka skinny to zwierzątko, które wydaje się jest doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergię, ale w rzeczywistości sprawa przedstawia się zupełnie inaczej. Otóż nie ma nic bardziej mylnego. Świnka tej rasy posiada dość specyficzne owłosienie przy nosie, a także w dolnych partiach łapek i w okolicach uszu. Co więcej, sama skóra tej świnki wytwarza mnóstwo substancji, które w sposób negatywny oddziałują na alergików.

Świnka morska skinny nie posiada typowego owłosienia, a przez to jest bardzo narażona na wahania temperatur. Ten mały organizm w szybkim tempie wychładza się. Aby móc odpowiednio ogrzewać swój organizm, potrzebuje stosownych porcji odpowiedniego jedzenia. Dieta powinna być bogata w witaminę C. Trzeba również dbać o to, aby nie doszło do przesuszenia skóry świnki, a także jakichkolwiek jej urazów.

Świnka morska skinny wymaga bardzo częstych kąpieli – przynajmniej raz w tygodniu. Z uwagi na to, iż jest podatna na szybkie wysychanie, należy ją tym sposobem nawilżać. Ponadto powinno się smarować ją oliwką. W sklepach zoologicznych można dostać specjalne preparaty przeznaczone do pielęgnacji świnek tego gatunku. Brak kąpieli i nadmierne wysuszenie skóry może prowadzić w pierwszej kolejności do pękania skóry, a w konsekwencji tego nawet do zakażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *