Szczeniaki yorki

      1 komentarz do Szczeniaki yorki

Zastanawiam się nad kupnem szczeniaka rasy york, ale zastanawiam się czy będą dobrą opiekunką. Czy jest to pies wymagający?

Killer w drodze na wczasy - york Pani Marleny

Killer w drodze na wczasy – york Pani Marleny

Małe yorki jak to szczeniaki, potrzebują opieki, ale nie jest to jakoś szczególnie trudne. Należy go karmić pełnowartościowymi pokarmami, a do tego czesać, kąpać, czasem strzyc. Musisz przede wszystkim poświęcić mu sporo czasu na wychowanie. To pies, który wygląda na bardzo miłego. Przez to właściciele ulegają mu, a on sprytnie to wykorzystuje i z czasem potrafi zawładnąć samym właścicielem. Dlatego musisz od samego początku dać mu do zrozumienia kto rządzi w domu.

1 thought on “Szczeniaki yorki

  1. Martyna

    Trudno do końca ocenić, czy się będzie dobrym opiekunem, właścicielem dla psa danej rasy, ale warto poczytać o charakterze czy przyzwyczajeniach Yorków. Na pewno trzeba im poświęcać sporo czasu, bo to psy energetyczne i trzeba zadbać, by nieposłuszeństwo Yorka nie przekroczyło pewnej skali. Z drugiej strony szczeniaki yorki są niesamowicie milusińskie lubią byś głaskane, przytulane, choć bez przesady. Natomiast energii mają bardzo dużo i trzeba im zapewnić odpowiednio dużo miejsca do zabaw i szaleństw oraz trzeba uważać na ich pomysłowość.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *