Sznaucer

      Brak komentarzy do Sznaucer

Wśród sznaucerów możemy wyróżnić zarówno sznaucery miniaturowe, średnie i olbrzymie. Podczas, gdy miniaturki mierzą do trzydziestu pięciu centymetrów, sznaucer olbrzym może mieć ich nawet siedemdziesiąt. Miniaturki są białe, czarne lub mają barwę typu „pieprz i sól”. Większe odmiany występują jedynie w dwóch ostatnich wydaniach. Jeśli mamy skłonność do alergii, nie warto wierzyć w to, że włos sznaucer nas nie uczuli. Specjaliści informują bowiem o obecności podszerstka, który może wywoływać reakcje alergiczne. Zanim sprowadzimy psa do domu, upewnijmy się, że w jego obecności na naszej skórze nie pojawią się niepokojące objawy uczulenia. Dla właścicieli sznaucerów kłopotliwe może być też to, że na sierści przyniesie do domu niemal wszystko, z czym będzie miał styczność podczas spaceru. Trzeba przyzwyczaić się do tego, że jesienią liście będą nie tylko za oknem. Konieczne jest wtedy usunięcie wszystkich zabrudzeń z psa i pozamiatanie podłogi.

Sznaucer - źródło obrazka Wikipedia.org

Sznaucer – źródło obrazka Wikipedia.org

Charakterystyczną częścią ciała sznaucera jest broda, która brudzi się podczas jedzenia czy picia. Konieczna jest zatem odpowiednia pielęgnacja psa, aby prezentował się on ładnie i nie roznosił kawałków jedzenia po domu. Właściciele sznaucerów powinni systematycznie odwiedzać psiego fryzjera. Istnieje też możliwość samodzielnego opanowania sztuki trymowania czy strzyżenia, aby włosy naszego pupila prezentowały się odpowiednio. Nie wolno zapominać o czesaniu sznaucera, ponieważ tylko wtedy jego włos będzie zadbany i zdrowy.

Sznaucery są inteligentne i chętnie bawią się z dziećmi. Tutaj nie zawsze dziecko ma ostatnie zdanie na temat tego, jak będzie wyglądała zabawa. Psiak niejednokrotnie wygrywa i bawi się po swojemu, a naszym pociechom pozostaje jedynie zaakceptowanie takiej sytuacji. Sznaucer olbrzymi znakomicie sprawdza się jako stróż, a także wykazuje ogromną cierpliwość wobec dzieci. Kupując sznaucera średniego musimy liczyć się ze sporą dawką energii i odwagą. Sznaucer wnosi w życie właściciela sporo pozytywnej energii, ponieważ zawsze okazuje wierność i ma ochotę na zabawę.

Sznaucer to pies, który potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Nie będzie zadowolony, jeśli właściciel często będzie zostawiał go samego. Rasa ta idealnie sprawdza się zarówno w charakterze towarzysza, jak też obrońcy. Możemy również szkolić sznaucera, który będzie stróżem posesji. Sznaucer jest czujny, ale nie ma w nim agresji. Nie lubi też nadmiernego hałasu, więc nie nadaje się dla rodziny, gdzie pozwala się dzieciom krzyczeć, a dorośli wykazują wobec siebie agresję. Kłótnie i sznaucer nigdy nie pójdą ze sobą w parze.

Sznaucer, który pilnuje domu, będzie niekiedy hałasował. W ten sposób daje znać właścicielowi, że odkrył coś niepokojącego lub nowego. Nie warto karcić psiaka za takie opowieści, bo przestanie przykładać się do swojej roli i nie będzie pilnował powierzonego mu terenu. Hodowcy uwielbiają sznaucery. Warto okazywać im czułość, jeśli tylko mamy ochotę na przytulanie czy zabawę. Pies odwdzięczy się wiernością i posłuszeństwem.

Sznaucer jest psem pewnym siebie i nie należy hamować jego temperamentu. Chętny do zabawy i czujny, sprawdza się jako towarzysz i jako obrońca. Jeśli chcemy kupić sznaucera, a mieszkamy w bloku, nie ma do tego przeciwwskazań. Pies ten znakomicie dostosowuje się do warunków, jakie panują w niewielkich mieszkaniach. Staje się pupilem domowników i wiernym kompanem. Wymaga systematycznych odwiedzin u specjalisty, który będzie go strzygł, a także regularnych wizyt u weterynarza. To pogodny i gotowy do zabawy domownik, który szybko się przywiązuje.

Nie zapomnij przeczytać sznaucer miniaturka czarny, sznaucer miniaturka opis rasy, sznaucer miniaturowy cena, sznaucer olbrzymi, sznaucer olbrzym hodowla, sznaucer średni czarny, sznaucer średni hodowla, sznaucery

Jeśli trzymamy sznaucera w bloku, nie zapominajmy, że każdy pies potrzebuje ruchu. Spacery i zabawy na świeżym powietrzu to coś, co przyczyni się do dobrej kondycji i zdrowia naszego ulubieńca. Nie zapominajmy też o żywieniu według zasad. Sznaucer potrzebuje białka, a pies najlepiej trawi białko pochodzące z mięsa. Nie karmy go więc resztkami ze stołu, ale kupmy odpowiednio zbilansowaną karmę. Wtedy pies będzie się zdrowo rozwijał i nie straci ochoty do zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *