Uczestnictwo w wystawach…

      Brak komentarzy do Uczestnictwo w wystawach…

Kiedy doszliśmy do wniosku, że będziemy z naszym psem uczestniczyć w wystawach, musimy dowiedzieć się, jak przygotować go do takiej wystawy. Yorki, bo o tej rasie będę pisać, powinny zachować odpowiedni wygląd oraz zachowanie na arenie, więc zapoznajmy się z wytycznymi, jak należy je do tego przygotować.

Po pierwsze włosy psa powinny być zadbane i odpowiedniej długości. Aby tego dokonać, nie możemy tylko przed samymi wystawami dbać o sierść psa, lecz powinniśmy czynić to przez cały czas. Wtedy zapobiegniemy takim problemom jak splątana sierść, czy połamany włos. Oczywiście yorki powinny mieć odpowiednią fryzurę na wystawie, dlatego musimy dokładnie zapoznać się z tym jak ma ona wyglądać. Jednakże, jeżeli stwierdzimy, że sami nie poradzimy sobie z tymi przygotowaniami, warto oddać psa w ręce osób, które mają w tym doświadczenie, a my postarajmy się uzyskać przeszkolenie w tym zakresie.

Podsumowując, jeżeli nasz pies jest ogólnie zadbany, wtedy przygotowania do wystawy nie będą nastręczać nam wielu kłopotów oraz nie będą długotrwale.

Więcej: york radom, yorki miniaturki na sprzedaż, yorki pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *