West terrier

      Brak komentarzy do West terrier
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wśród wielu gatunków psów na uwagę zasługuje West terrier, który prze wiele osób traktowany jest jako puszysta przytulanka. Rasa powstała w celu uzyskania pomocy w polowaniu na szkodniki. West terrier miał wspierać człowieka między innymi w tępieniu lisów czy wydr, które pojawiały się w gospodarstwach. Trudno dziś uwierzyć, że ten biały pupilek mógł kiedyś biegać za lisami. Pierwsze informacje dotyczące terierów o białym umaszczeniu pochodzą jeszcze z siedemnastego wieku. Dzisiaj ten wesoły towarzysz umila czas wielu osobom, które trzymają w domu śliczne West terriery.

West terrier - źródło obrazka Wikipedia.org

West terrier – źródło obrazka Wikipedia.org

West terrier to psiak lojalny wobec właściciela. Szybko przywiązuje się do rodziny, z którą przebywa, stając się domowym ulubieńcem i skorym do zabawy towarzyszem. Charakterystyczne są trójkątne uszy, które u dorosłego psa musza być stojące. Sierść West terriera jest biała. Wyróżnia się wśród niej czarny nos i zazwyczaj ciemnobrązowe oczy. Pies ma mocno zbudowany tułów i porusza się swobodnie. Jest pełen energii, dlatego przed przywiezieniem go do domu zastanówmy się, czy jesteśmy w stanie poświecić mu czas i czy będziemy mieli ochotę na zabawę z żywiołowym szczeniakiem.

West terrier posiada szorstkie włosy, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Musimy pamiętać o systematycznym szczotkowaniu. Poleca się szczotkowanie sierści West terriera co najmniej dwa razy w tygodniu. Nie można zapominać o regularnym strzyżeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty. W większych miastach nie brakuje dzisiaj psich fryzjerów, którzy służą pomocą w poradzeniu sobie z wymagającą sierścią między innymi West terrierów. Musimy przycinać szczególnie włosy, które mogłyby wchodzić do uszu i oczu psiaka. Będzie mu niewygodnie. To od właściciela zależy komfort pupila. Nie zapominajmy też, że energiczny psiak będzie się brudził. Ponieważ sierść jest biała, będzie wymagała odpowiednio częstych kąpieli. Konieczne jest też trymowanie, dzięki czemu włos naszego ulubieńca zachowa piękny wygląd.

West terrier to pies, który ma instynkt łowcy. W warunkach domowych może zaprzyjaźnić się z drugim psem lub nawet kotem, o ile są razem wychowywane. Jeśli jednak na swojej drodze podczas spaceru spotka mniejsze zwierzę, rozpocznie polowanie. Warto też wystrzegać się kretowisk na terenie posesji. Jeśli nasz psiak zauważy kretowisko, rozpocznie polowanie na kreta i może nieźle rozkopać nam ogródek. West terrier jest niesamowicie żywiołowy i kocha aktywność, dlatego dobrym rozwiązaniem jest częste wychodzenie na spacery i spuszczanie psa ze smyczy, aby mógł wybiegać się w parku, na łące czy boisku.

West terrier nie lubi krótkich spacerów. Jeśli mamy zamiar trzymać go większość czasu w mieszkaniu, nie jest to dobry pomysł. Potrzebuje ruchu i zabawy. Organizując tresurę dla naszego psiaka, powinniśmy bazować na ciekawych zabawach, podczas których West terrier nauczy się posłuszeństwa. Jeśli tresura nie będzie interesująca, pies szybko się znudzi i nie zobaczymy efektów treningu. West terrier może być nieco hałaśliwy, dlatego od pierwszych tygodni życia uczmy go nieco pokory. Wychowany pies nie będzie budził sąsiadów w nocy i nadmiernie hałasował, gdy próbujemy pracować.

Warto wiedzieć, że dieta West terriera powinna być odpowiednio pilnowana. Jeśli nie chcemy wydawać na psa pieniędzy i planujemy karmić go pozostałościami z obiadu, zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z pomysłu posiadania czworonoga. West terrier wymaga odpowiedniego żywienia, a więc kupowania zbilansowanej karmy. Psy te mają skłonność do występowania alergii pokarmowych, dlatego podawanie właściwej karmy to podstawa, aby psiak był zdrowy.

Forum dyskusyjne: psy westy, west highland white terrier cena, west highland white terrier hodowla, terrier west, west highland, west white terrier, westy

West terrier będzie reagował na zmienny humor właściciela. Pies wymaga sporo uwagi, a jego chęć do zabawy pozwoli nam rozweselić się w chwilach przygnębienia. Uroczy i miękki pupil to propozycja dla każdego, kto ma czas dla psa i chce uzyskać od niego maksimum zaufania i miłości. West terrier żyje około piętnastu lat. Staje się ukochanym domowym pieszczochem, który pochłania ogromną ilość uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *