Wyżeł weimarski

      Brak komentarzy do Wyżeł weimarski

Dla osób, które pragną przygarnąć pieska do domu zapewne istotne będą informacje dotyczące tak charakterystycznej rasy jakim jest wyżeł na przykład weimarski. To bardzo powszechna rasa, która cieszy się ogromnym powodzeniem tym bardziej ze względu na swój wizerunek. Pies tej rasy jest wyjątkowy. Ma maść przypominający szary kolor, oczy ciemne, uszy duże opadające. Jest to pies duży stosunkowo masywny. Wyżeł weimarski jest psem znanym jako pies myśliwy, aczkolwiek wiele osób bierze pod uwagę zaopiekowanie się takim psem. Sierść tego psa jest zwykle koloru szarego, mysiego, ale również i białego. Sierść ta jest krótka i to co najważniejsze chyba dla każdego właściciela takiego pupila nie gubi jej w nadmiarze, co może być dość uciążliwym problemem.

Wyżeł weimarski - źródło obrazka Wikipedia.org

Wyżeł weimarski – źródło obrazka Wikipedia.org

Dużo tez można by powiedzieć odnośnie zarysu historycznego tej rasy psa. Znane są one bowiem w Niemczech od setek lat. Wyżeł ten był absorbowany głównie do polowań. Świetnie sprawdza się jako pies tropiciel, tym bardziej ustrzelonej zwierzyny. Rasa ta głównie zanan jest z terenów niemieckich skąd pochodzi nazwa czyli wyżeł weimarski, to z tych okolic uwzględnia się hodowlę tej rasy psów.

W przypadku podjęcia decyzji o przygarnięciu takiego pieska dobrze jest znać parę szczegółów dotyczących między innymi zachowana i charakteru takiego pieska, tym bardziej, jeśli w rodzinie są małe dzieci. Na ogół ta rasa jest spokojna, wierna, jest to pies o bardzo inteligentnym wyrazie, łatwo się uczy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że starania o ułożenie tego psa nie dotyczą tylko samego psa, również właściciel powinien być na tyle cierpliwy i douczony, by móc go dobrze wyszkolić. Warto zapamiętać, że jest to piesek z reguły dominujący. Właściciel, który chciałby mieć takiego pieska za przyjaciela, jeśli chce by był to pies ułożony powinien przede wszystkim pamiętać o tym, by być konsekwentnym w działaniu. Nie zaszkodzi także samemu się podszkolić i zasięgnąć porad prawdziwych specjalistów w dziedzinie tresury.

Odnośnie pokarmu przygotowywanego dla tego psa nie ma jakiś szczególnych rozgraniczeń. Pieski te uwielbiają smaczne przekąski, jednak trzeba mieć świadomość tego, aby dbać o jego smukłą linię, którą się charakteryzuje. Niedbałość w tej dziedzinie sprawi, że pies stanie się ospały, straci wobec tego swój myśliwski urok i zapał do tego. Odpowiednia troska o racjonalne żywienie takiego psa sprawi, że odwdzięczy się wszystkim tym co potrafi. Na pewno ostrzeże swojego pana o wtargnięciu obcej osoby na posesję. Zbilansowana sucha karma, która dostarczy pieskowi niezbędnych witamin i minerałów oczywiście będzie bardzo dobrą podstawą codziennego żywienia. Można też postarać się o mięsne kawałki, by urozmaicić dietę pieskowi.

Wyżeł weimarski to pies, który wymaga nieco więcej od właściciela niż tylko pożywienia minimum raz na dzień. Właściciel takiego psa powinien zapamiętać, że psy te potrzebują bardzo dużo ruchu. Każdego dnia warto poświęcić takiemu pieskowi odrobinę swojego czasu. Jest to zwykle od 1,5 do 2 a nawet 3 godzin dziennie, gdzie pies powinien mieć zapewniony ruch w postaci spaceru czy nawet bardziej zalecane biegania. Właśnie między innymi z tego powodu pies ten raczej nie powinien zamieszkiwać w małym mieszkanku właścicieli. Czesanie takiego psa to też nie jest zbyt wymagająca czynność, ponieważ zupełnie wystarczy raz w tygodniu przeczesać sierść np. przez dziesięć minut. To co może najbardziej odstraszyć to głównie najczęstsze choroby na które zapadają psy tej rasy. Skręt żołądka to najczęstsze dolegliwości, które mogą być niestety śmiertelne. Trzeba więc bardzo dbać o swojego pupila, który jest imponujący pod wieloma względami. Odpowiednia dieta na pewno pozwoli uniknąć takich nieprzyjemności.

Warto zapoznać się z wyżeł weimarski długowłosy, wyżeł weimarski hodowla, wyżeł weimarski krótkowłosy

Podsumowując w skrócie wyżeł weimarski to rasa, która wywiodła się z pięknych zakątków Niemiec. Pies ten hodowany był i nadal jest głównie w aspekcie myśliwskim. Świetnie nadaje się jako kompan na polowaniach. Jest piękny pod względem wizerunku, postawny, wyrzeźbiony, koloru szaro podobnego. Ma specyficzne opadające duże uszy. Na pewno warto zastanowić się nad takim pieskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *