York cieczka

      1 komentarz do York cieczka

Kiedy yorki mają po raz pierwszy cieczkę? Mam małego yorka i ostatnio sobie to uświadomiłam, a nie chciałabym mieć tak całkiem niespodzianki, wolę wiedzieć kiedy to się zaczyna u yorków.

Yorkshire Terrier Nicky

Yorkshire Terrier Nicky

Cieczka u yorków zaczyna się mniej więcej po ukończeniu siódmego miesiąca życia, a maksymalnie do 12 miesiąca. W tym czasie powinna się pojawić. Cieczka świadczy o tym, że york staje się dojrzały płciowo. Są różne objawy które wskazują na to, że właśnie etap ten się zbliża. Na przykład chociażby częste oddawanie moczu.

1 thought on “York cieczka

  1. Martin

    Tak się zastanawiam nad pewnym tematem. Niedawno dostałam kilkumiesięcznego yorka. Nigdy nie miałam takiego psa, nic o nim nie wiem. Ten york to suczka. I chciałam zapytać – kiedy powinna się u niej pojawić pierwszy raz cieczka? Czy jest jakiś określony termin? Jak długo powinna ona trwać? Jak zabezpieczyć dywany, łóżka przed krwawieniem? Chciałabym wiedzieć wszystko w tym temacie. Proszę o jakieś podpowiedzi. Bardzo mi na tym zależy. Nie chcę niczego przeoczyć. Chcę też wiedzieć jak się wtedy zachować.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *