York cieczka

      1 komentarz do York cieczka
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kiedy yorki mają po raz pierwszy cieczkę? Mam małego yorka i ostatnio sobie to uświadomiłam, a nie chciałabym mieć tak całkiem niespodzianki, wolę wiedzieć kiedy to się zaczyna u yorków.

Yorkshire Terrier Nicky

Yorkshire Terrier Nicky

Cieczka u yorków zaczyna się mniej więcej po ukończeniu siódmego miesiąca życia, a maksymalnie do 12 miesiąca. W tym czasie powinna się pojawić. Cieczka świadczy o tym, że york staje się dojrzały płciowo. Są różne objawy które wskazują na to, że właśnie etap ten się zbliża. Na przykład chociażby częste oddawanie moczu.

One thought on “York cieczka

  1. Martin

    Tak się zastanawiam nad pewnym tematem. Niedawno dostałam kilkumiesięcznego yorka. Nigdy nie miałam takiego psa, nic o nim nie wiem. Ten york to suczka. I chciałam zapytać – kiedy powinna się u niej pojawić pierwszy raz cieczka? Czy jest jakiś określony termin? Jak długo powinna ona trwać? Jak zabezpieczyć dywany, łóżka przed krwawieniem? Chciałabym wiedzieć wszystko w tym temacie. Proszę o jakieś podpowiedzi. Bardzo mi na tym zależy. Nie chcę niczego przeoczyć. Chcę też wiedzieć jak się wtedy zachować.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *