York czarny

      1 komentarz do York czarny

Mam pięknego czarnego yorka. Sporo czytam o yorkach i ostatnio natknęłam się na informacje, że trzeba takie psy szkolić od najmłodszych. Ja nigdy nie przywiązywałem do tego uwagi. Czy to naprawdę takie ważne?

Yorkshire Terrier Majki - właściciel: Agnieszka (zdjęcie nie dotyczy treści)

Yorkshire Terrier Majki – właściciel: Agnieszka (zdjęcie nie dotyczy treści)

To zależy co konkretnie masz na myśli. Jeżeli będziesz szkolić swojego psa i od małego wpajać mu konkretne zasady, to będzie ci nie tylko posłuszny, ale też przestanie dokuczać. Pies który robi w domu co chce, lekceważy wszelkie komendy. Nie ma znaczenia czy jest to york czy inny pies. Yorki chętnie opanowałyby właściciela. I stąd dobrą radą jest, by od małego szkolić i tresować.

1 thought on “York czarny

  1. Martyna

    Niestety, ale Yorki mają swoje charakterologiczne, osobowościowe plusy oraz minusy. Z jednej strony to bardzo pocieszne psy, które mają sporo energii i lwie serce, ale z drugie strony ich charakter jest bardzo niezależny w związku z tym, gdy york czarny nie zostanie utemperowany to gdy podrośnie można mieć z nim spore problemy, jeśli chodzi o jego zachowanie. Taki York może być bardzo nieposłuszny a nawet mogą się w jego przypadku pojawić agresywne zachowania, co znów zależy przede wszystkim od otoczenia w jakim się chowa.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *