York miniaturka szczeniak

      1 komentarz do York miniaturka szczeniak

Mam yorka miniaturkę. To jeszcze szczeniak. Dlatego chce pozyskać kilka wskazówek jak powinnam zająć się nim od początku, aby był mi posłuszny. Podpowiecie coś?

Yorkshire Terrier Papi

Yorkshire Terrier Papi

Na pewno musisz pokazać mu, że to ty rządzisz w domu. Nie może być tak, że będziesz mu we wszystkim posłuszna, że na wszystko mu pozwolisz. On jest mały, ale chętnie będzie chciał zapanować nad tobą. To znaczy, że będzie robił co tylko mu się podoba. Musisz wyraźnie komunikować mu to co ci się nie podoba i czego nie może robić, ale jednoznacznie i wyraźnie, by na drugi raz wiedział o co chodzi.

1 thought on “York miniaturka szczeniak

  1. Ale z Maksa

    Mam psa rasy york. To miniaturka szczeniak. Chciałam się dowiedzieć – jak ułożyć takiego psa. Nie sika już na szczęście w domu, więc głupi chyba nie jest. Może da się go czegoś nauczyć. No ale tak szczerze to nie wiem jak się do tego zabrać. Nie wiem jak uczyć psa takiego. No nie ukrywam, że nie potrafię krzyknąć ani nic do niego stanowczym głosem powiedzieć. Takie maleństwo przecież to jest. Jednak z drugiej strony wiem, że jak nic teraz nie zrobię to będę miała w przyszłości z nim duży problem. Co poradzicie w tej kwestii.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *