York miniaturka Wikipedia

      1 komentarz do York miniaturka Wikipedia

W Wikipedii przeczytałem co nieco o yorkach miniaturkach i zastanawiam się jak to jest z tymi chorobami. Bo trochę jest tych dolegliwości, ale czy jest duże ryzyko zachorowania?

Tocia - właściciel Monika

Tocia – właściciel Monika

Ja mam yorka 5 lat i jak na razie cieszy się zdrowiem. Nigdy nie miałem z nim jakichkolwiek problemów jeżeli chodzi o dolegliwości typowo zdrowotne. Wiadomo że Wikipedia jest stroną informacyjną, więc musi informować o możliwości wystąpienia takich przykrych sytuacji, ale to jeszcze nie oznacza, że yorki są jakoś szczególnie chorowite. Mój na przykład nie jest.

1 thought on “York miniaturka Wikipedia

  1. Martyna

    Niestety bardzo trudne jest to oceny. Jeden york miniaturka wikipedia może doskonale się chować i nie mieć żadnych problemów zdrowotnych a inny może mieć takie skłonności i oczywiście bardzo trudno jest to ocenić, gdy pies jest jeszcze mały. Ważne jest jednak by wiele czytać na temat hodowania w odpowiedni sposób Yorków, czyli żywienia ich, wychodzenia regularnego na spacery, dbania o zdrowie, czyli czyszczenia, kąpiele, które się będzie regularnie wykonywało i wówczas są spore szanse, że York miniaturka będzie zdrowy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *