York miniaturka Wikipedia

      1 komentarz do York miniaturka Wikipedia
[Głosów:12    Średnia:3.8/5]

W Wikipedii przeczytałem co nieco o yorkach miniaturkach i zastanawiam się jak to jest z tymi chorobami. Bo trochę jest tych dolegliwości, ale czy jest duże ryzyko zachorowania?

Tocia - właściciel Monika

Tocia – właściciel Monika

Ja mam yorka 5 lat i jak na razie cieszy się zdrowiem. Nigdy nie miałem z nim jakichkolwiek problemów jeżeli chodzi o dolegliwości typowo zdrowotne. Wiadomo że Wikipedia jest stroną informacyjną, więc musi informować o możliwości wystąpienia takich przykrych sytuacji, ale to jeszcze nie oznacza, że yorki są jakoś szczególnie chorowite. Mój na przykład nie jest.

One thought on “York miniaturka Wikipedia

  1. Martyna

    Niestety bardzo trudne jest to oceny. Jeden york miniaturka wikipedia może doskonale się chować i nie mieć żadnych problemów zdrowotnych a inny może mieć takie skłonności i oczywiście bardzo trudno jest to ocenić, gdy pies jest jeszcze mały. Ważne jest jednak by wiele czytać na temat hodowania w odpowiedni sposób Yorków, czyli żywienia ich, wychodzenia regularnego na spacery, dbania o zdrowie, czyli czyszczenia, kąpiele, które się będzie regularnie wykonywało i wówczas są spore szanse, że York miniaturka będzie zdrowy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *