York pies wikipedia

      2 komentarze do York pies wikipedia
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.7]

Ostatnio czytałem o psach rasy york w wikipedii. Doczytałem się tam, że pies ten wymaga częstych kąpieli. Czy to prawda? I jak częstych? Bo nie było już tej informacji.

yorki

Majcia na spacerku – właściciel Ewa

Informacje te nieco odbiegają od rzeczywistości, ponieważ owszem yorka trzeba kąpać, ale wystarczy co dwa, może trzy miesiące. Częste kąpiele tylko szkodzą dla tak bujnych włosów. Zresztą powie ci o tym każdy weterynarz do którego wybierzesz się z tym zapytaniem. Należy go regularnie wyczesywać i dbać i jego włosy nieco innymi sposobami.

2 thoughts on “York pies wikipedia

  1. Martyna

    Z kąpielami psów w ogóle nie warto przesadzać i tak samo jest w przypadku Yorków. Niestety, ale na hasło york pies wikipedia pisane jest często przez osoby, które nie mają odpowiedniej i profesjonalnej wiedzy na temat hodowania psów York. Zresztą inne hasła również bywają opracowywane pobieżnie i nie są potwierdzane przez specjalistów. Z tego powodu znacznie lepszym źródłem informacji są fora hodowców, czy strony internetowe prowadzone przez osoby będące hodowcami Yorków lub opiekunami, gdzie na wielu z nich można również zadawać pytania.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *