Zanim udamy się do hodowli…

      Brak komentarzy do Zanim udamy się do hodowli…
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zanim udamy się do hodowli po naszego wymarzonego psa, dowiedzmy się czym powinna charakteryzować się idealna hodowla. Jest kilka takich cech, które dotyczą każdej rasy psów. Niezależnie czy są to yorki, czy inna rasa, hodowla powinna posiadać następujące cechy.

Po pierwsze hodowla musi by zarejestrowana w związku kynologicznym. Oczywiste jest, że nasz zakupiony z niej pies powinien otrzymać rodowód. Nie wierzmy w słowa, że psy są rasowe, tylko nie występują na wystawach. Jest to bzdura, gdyż każdy pies rasowy posiada rodowód. Oczywiście psy powinny być trzymane w odpowiednich warunkach. Dlatego tak ważna jest osobista wizyta w hodowli przed zakupem psa. W przypadku takiej rasy, jak yorki, psy nie powinny być trzymane na zewnątrz w pomieszczeniach gospodarczych, ponieważ nie są do tego przystosowane.

Podsumowując, zanim zdecydujemy się na konkretną hodowle, postarajmy się zasięgnąć opinii o danym hodowcy oraz o całej hodowli. Poza tym koniecznie pojedzmy do hodowli i dokładnie pooglądajmy jak trzymane są psy.

Ważne: forum, tematy, posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *